Forma-1

Mansell rekordja a múlté, Vettelé a brazil pole

Sebastian Vettel nyerte meg a Brazil Nagydíj időmérő edzését, tizenötödször indulhat az élről a szezonban.

A kvalifikáció első szakaszában az volt a legfőbb kérdés, hogy elered-e az eső, avagy sem. Végül nem jött az égi áldás, így száraz aszfalton dönthették el a pilóták, hogy ki jut tovább a Q2-be. A „hatok” (Lotus, Virgin, HRT) mellett ezúttal Pastor Maldonado vérzett el húsz perc elteltével, a harmadik szabadedzésen a hidraulikával vesződő Sebastian Buemi nyerte meg kettejük különcsatáját.

A Q2-t is megúsztuk zuhé nélkül, a pályán pedig nagy csata folyt a legjobb tízbe kerülésért. Három említésre méltó esemény történt: a Sauberek pocsékul teljesítve a második szakasz két utolsó helyén zártak, Bruno Senna a kilencedik helyen bejutott a Q3-ba, illetve a kissé szenvedő Michael Schumacher éppen csak túlélte az etapot, igaz csapattársától, Nico Rosbergtől jó egy másodperccel el volt maradva.

A Q3-ban Rosberg hajtott ki először az aszfaltcsíkra, a főszerepet azonban egy másik német, Sebastian Vettel játszotta, aki egy bemelegítő kört követően megfutotta a nap leggyorsabb idejét és az élre állt. Idő közben Schumacher a közepes keverékű gumikon próbálkozott, vagyis azzal kíván rajtolni a vasárnapi futamon.

Vettel a végén még ment egy űridőt, bement 1:12 alá (!), ezzel a szezonban tizenötödször nyerte meg az időmérőt és átadta a múltnak a Nigel Mansell 1992-es rekordját, melyet Abu-Dzabiban állított be.

A Red Bull egyébként kisajátította az első sort, ugyanis Mark Webber indul a második helyről, míg a kalocsai mintás dresszben vezető Jenson Buttoné a harmadik rajtkocka – a versenyen is ebben lesz. Lewis Hamilton, Fernando Alonso, Rosberg, Felipe Massa, Adrian Sutil, Senna és Schumacher volt a további sorrend.