Alonso: Nem is rossz

Futó Csaba
Futó Csaba

újságíró. 2011. 11. 15. 06:10

Fernando Alonso azt mondta, hogy elégedett a Ferrarinál elért teljesítményével, hiszen két év alatt húsz alkalommal végzett dobogós pozícióban.

“Vasárnap huszadszor sikerült az első három között végeznem és ez nem rossz” – fogalmazott a spanyol autóversenyző, akit az Abu-Dzabi GP-n a második helyen intettek le.

Fernando Alonso, aki 37. alkalommal öltözött be a Ferrari tűzpiros overalljába, összesen 175 futamon indult az autósport elitkategóriájában, s ebből 27 győzelmet aratott.

A spanyol pilóta elmondta, hogy kifejezetten elégedett a vasárnapi futammal, mert “az autó remekül működött, végig nagyon gyors volt.”

A világbajnokság utolsó futamát a Brazil GP-t két hét múlva rendezik, a vb-címet már az október elején rendezett Japán Nagydíjon elhódította a német Sebastian Vettel (Red Bull), ám a második helyért még tart a versenyfutás Alonso, a brit Jenson Button (McLaren) és az ausztrál Mark Webber (Red Bull) között.