Forma-1

Kettős Red Bull-siker Brazíliában

Nem rágtuk le a körmünket a Forma-1-es brazil futam alatt, a nagy izgalmak az utolsó versenyen lesznek.

A futam előtt így nézett ki a világbajnoki tabella: 1. Fernando Alonso 231 pont, 2. Mark Webber 220 pont, 3. Lewis Hamilton 210 pont, 4. Sebastian Vettel 206 pont.

Nagy meglepetésre azonban a szombati időmérőedzés győztese nem ebből a négyesből került ki. A williamses Nico Hülkenberg autózta a legjobb időt.

A német titán már az első körben át kellett, hogy adja a vezető pozíciót Sebastian Vettelnek, majd elment mellette Mark Webber is, a rajtrácson őt követő két Red Bull pilóta. Fernando Alonso, az edzés negyedik helyezettje csak a 7. körben tette ezt meg, addig azonban már majdnem 10 másodperccel ellépett a két osztrák “szárnyas”.

Innentől kezdve egészen az 51. percig nem történt izgalmas esemény a Brazil Nagydíjon. Beállt a sorrend: Vettel – Webber – Alonso – Hamilton – Button – Rosberg – Schumacher.

Igen, Button helyezése meglepetés, a kerékcseréknek köszönheti, hogy – mivel hamar kijött a boxba – feljebb kapaszkodott.

Az 51. körben kicsúszott a német zongorista, Adrian Sutil (szabadidejében játszik a hangszeren), ezért bejött a biztosnági autó. Ez Alonsónak kedvezett, Red Bulléknak viszont nem, hiszen elvesztették addig gyűjtött igen nagy előnyüket. A mezőny besorolt, majd a safety car búcsúja után többen nem engedték el az erősebb autót.

Mindenesetre az esélyesek és éllovasok megúszták az átmeneti köröket, így folytatódhatott a taktikai csata és a várakozás, vajon lesz-e technikai malőr és hiba, amely felborítja a sorrendet. Jól jellemzi az erőviszonyokat, hogy a 61. körben már azt konstatálhattuk, hogy a pole pozícióból induló Hülkenberg is körhátrányban volt az éllovasokkal szemben.

Az utolsó körben már nem történt változás, Sebastian Vettel győzött, a második Webber, a harmadik Alonso lett.

A kettős sikerrel a Red Bull megszerezte a csapatvilágbajnoki címet. Az összetettben Alonso még mindig vezet.

Az évadzáró Abu-Dzabi futamot egy hét múlva rendezik.