Erre szokták mondani, hogy tisztes helytállás: a Ferencváros gólt szerzett a Real Madrid ellen, ám végül 2-1-es vereséget szenvedett.
A két csapat a felkészülés különböző fázisában jár: a Fradi öt meccset már letudott az Európa Liga-selejtezőben, míg a Real csak augusztus 22-én, a bajnoki nyitányon vívja első tétmérkőzését.
Mindenekelőtt szeretnék köszönetet mondani a Ferencvárosnak ezért a nagyon jó felkészülési mérkőzésért. Ők már túl vannak öt Európa Liga-mérkőzésen és több bajnoki meccsen is, a játékukban pedig látni is lehetett az ennek megfelelő magas fokú intenzitást.
Az első félidő jobban tetszett, mint a második, de ez nem lepett meg. Az első félidőben az a csapat játszott, amelyikkel egy ideje már együtt dolgozunk, és amelyikkel több edzőmeccsen is túl vagyunk, jobbak a játékkapcsolatok a játékosok között” – idézte a Realt irányító José Mourinhót az FTC honlapja.
A portugál edző megemlítette, egy bajnokin ráfázhatnak arra, ha 2-1-es vezetésnél hosszú passzokkal operálnak és veszélyes helyeken követnek el szabálytalanságokat – ahogy azt most tették.
A 47. percben már tudnod kell, hogy mit tegyél. Ezek olyan hibák, amelyek hasznos tanulságokkal szolgálnak a számomra
– tette hozzá Mourinho.
Borbély Balázs sok pozitívumot talált
A Fradit irányító Borbély Balázs úgy látta, voltak olyan időszakok a meccsen, amikor csapata önbizalommal telve, kreatívan, labdabiztosan játszott, úgyhogy sok-sok pozitívumot talált.
„Ez a teljesítmény, eredmény önbizalmat adhat a játékosoknak, mert nincs miért szégyenkeznünk, jól játszottunk. Voltak kitűnő egyéni teljesítmények” – nyilatkozta Borbély.
Az FTC legközelebb csütörtökön lép pályára, amikor az idehaza összeszedett egygólos előnyét próbálja majd megtartani a lengyel Górnik Zabrze ellen. Mourinhóék pedig szerdán játsszák a következő tesztmeccset, amikor a spanyol élvonalba visszajutott Deportivo La Corunával találkoznak.
