Élő Foci

Corbu gólja döntött, előnnyel mehet Lengyelországba a Fradi

Gabi Kanichowsky, a Ferencváros (b2) és Kacper Urbanski, a Górnik Zabrze játékosa (j) a labdarúgó Európa-liga selejtezőjének 3. fordulójában játszott Ferencváros - Górnik Zabrze mérkőzésen a Groupama Arénában 2026. augusztus 5-én.
Illyés Tibor / MTI
Gabi Kanikovszki és Kacper Urbanski
Gabi Kanichowsky, a Ferencváros (b2) és Kacper Urbanski, a Górnik Zabrze játékosa (j) a labdarúgó Európa-liga selejtezőjének 3. fordulójában játszott Ferencváros - Górnik Zabrze mérkőzésen a Groupama Arénában 2026. augusztus 5-én.
Illyés Tibor / MTI
Gabi Kanikovszki és Kacper Urbanski
Küzdelmes mérkőzésen, egy megpattanó Corbu lövéssel 1-0-s győzelmet aratott a Ferencváros a lengyel Górnik Zabrze ellen az Európa Liga-selejtező harmadik fordulójának első mérkőzésén-.

Jól kezdett a Ferencváros, amely akár gólokkal is vezethetett volna az első 25 percben: előbb Yusuf lőtte el a labdát élesen keresztbe a kapu előtt, majd Kanikovszki szúrt bele Zachariassen passzába, de elvétette a célt.

A legnagyobb ziccert azonban Joseph hagyta ki, aki a 23. percben Osváth beadását követően két lépésről a jobb kapufa mellé ügyetlenkedte a labdát – igaz, egy védő belenyúlt, ez megzavarhatta a haiti válogatott támadót.

Az ivószünet után megváltozott a játék képe, a Fradi bizonytalanabb lett, kicsit nagyobb területet hagyott az ellenfélnek, amely agresszívabb fellépéssel átvette az irányítást.

A 30. percben Ikia Dimi, három perccel később Urbanski lőtt, de mindketten célt tévesztettek. Aztán még nagyobb zűrzavart kellett túlélni, amikor előbb Prekop, majd Urbanski kötött csomót három-négy hazai védő lábára, csak a szerencsének, és két jó blokkoló lábnak köszönhető, hogy nem Górnik-vezetéssel mentek szünetre a csapatok.

Szünet után ismét a Fradi kezdett lendületesebben, és ugyan a 63. percben Ismaheel tekerhetett volna a kapu jobb oldalába (de elvétette a célt), gólt a hazaiak szereztek.

A 65. percben Cadu passzolt Corbuhoz, aki 18 méterről úgy talált be, hogy a labda a blokkolni akaró Sadílek lábfején is megpattant (1-0).

A lengyelek kifulladni látszódtak, a Fradi ugyan próbálkozott, de újabb gólig nem jutott. KomolyaBB eseményként azt lehetett MÉG feljegyezni, hogy a 83. percben Nagy Ádám is beállt, így tíz év után valóban visszatért egykori klubjához.

Európa Liga, selejtező, 3. forduló, első mérkőzés

Ferencváros – Górnik Zabrze (lengyel) 1-0 (0-0)
Groupama Arena, 12 870 néző
v.: Javier Alberola Rojas (spanyol)
FTC: Dibusz – Osváth, Raemaekers, Gomez, Cadu (Cirkovic, 91.) – Corbu, Kanichowsky (Nagy Á., 83.), Levi (Arzani, 71.) – Zachariassen, Joseph (Kodro, 91.), Yusuf (O’Dowda, 71.)
Górnik Zabrze: Schulze – Sacek, Janicki, Josema, Janza – Sadilek, Dietz (Donio, 85.), Urbanski – Ikia Dimi (Hlan, 62.), Prekop (Liseth, 62.), Ismaheel (Peter, 80.)
gól: Corbu (65.)

Kanikovszki-próba

Újabb formás hazai akció, ezútal Zachariassen passzolt középre, Kanikovszki egyből lőtt, de a labda a bal kapufa mellett hagyta el a pályát.

Egy nagy Fradi-lehetőség

Osváth előreívelését Yusuf úgy érte el fejjel, hogy a labda elépottyant, a támadó éles szögből lőtt, de a labda elsuhant keresztbe a gólvonal előtt.

Eddig Fradi-fölény

Az első nyolc perc a Ferencvárosé, bár helyzet nem alakult ki, le labdabirtoklásban meggyőző a fölény eddig.

Elfogyott a Fradi-középpálya

A Fradi edzője, Borbély Balázs óvatos, de egyúttal okos futballt vár csapatától.

„A középpálya közepén kicsit elfogytunk, mivel Naby Keita sérült, Philippe Rommens pedig eltiltott, míg a frissen igazolt Nagy Ádám régóta nem játszott meccset. Utóbbi ennek ellenére nincs rossz fizikai állapotban, szükség esetén akár bevethető, sőt hétfőn már Keita is együtt edzett a csapattal” – mondta.

Offenzív futball ígér a Górnik

„Nagyon erős csapatról beszélünk, pont ezért gondolom, hogy kiegyenlített mérkőzés következik. A Ferencváros edzőjét és az ő stílusát ismerem, ezért egy kicsit másként kellett készülnünk. Különösen a csatárokat illetően, de minden csapatrészben nagyon magas kvalitású játékosokból áll a magyar klub” – idézte a Fradi.hu a lengyel edzőjét, Michal Gasparikot.

„Offenzívan fogunk játszani. Mi mindig úgy kezdünk, hogy már az első meccsen próbálunk támadójátékot mutatni. Szeretnénk kontroll alatt tartani a meccset, hogy mi legyünk a kezdeményező szerepben. Meleg időjárás várható, ezért mindkét csapatnak óvatosnak kell lennie.”

Hogyan tovább?

A párharc továbbjutója a Trabzonsporral játszhat a főtábláért, a vesztes átkerül a Konferencia Ligába, ahol a Monacóval kell megmérkőznie ligaszakaszban való részvételért.

Változott a Fradi kerete

A Ferencvárosnál annyi változás történt, hogy Franko Kovacevic és Elton Acolatse helyett Aleksandar Cirkovic és a klubhoz tíz év után múlt héten visszatért Nagy Ádám került be az EL-keretbe. Sőt, szerdán Botka Endre helyét Kenan Kodro foglalta el.

Felemás szezonrajtok

Nagyon kétarcú volt eddig a Fradi, amely a bajnokságban két forduló után is nyeretlen (kikapott Pakson 4-2-re, majd az újonc Vasassal játszott gól nélküli döntetlent), ugyanakkor az EL-selejtezőben a Vojvodina (2-1, 3-0) és a Twente (2-1, 2-2) sem jelentett akadályt.

A Górnik Zabrze sincs csúcsformában, hiszen a Szuperkupában 3-1-re kikapott a Lech Poznantól, a Bajnokok Ligája-selejtezőjében elvérzett a török Fenerbahce ellen (0-1, 1-1), de legalább a hazai bajnokságot jól kezdte a Slask Wroclaw elleni 2-1-es sikerrel.

Olvasói sztorik