Szurkoló támadt a focikapusra a drámai mérkőzésen

Egészen elképesztő mérkőzést játszottak szombaton az angol ötödosztályban, az Ebbsfleet 3-0-ra is vezetett a Chesterfield vendégeként, ám a hazaiak kiegyenlítettek, a harmadik góljukat a 95. percben szerezték. A hazai drukkerek közül többen nem bírtak magukkal és a pályára rohantak ünnepelni, egyikük viszont minden határt átlépett, amikor rátámadt a vendégek kapusára, Nathan Ashmore-ra, amiből lett is egy kiadós lökdösődés.

A Chesterfield a mérkőzés után közleményben jelezte, hogy elítéli a szurkolói cselekedetét és mindenben a rendőrség segítségére lesz. A liga pedig vizsgálatot indított, úgyhogy alighanem komoly büntetések várnak a pályára rohanókra.

A meccs a harmadik góllal egyébként nem ért véget, ugyanis a ráadásba még belefért egy hazai kiállítás és egy vendég tizenegyes, Michael Cheek azonban kihagyta a büntetőt, így maradt a 3-3. Az Ebbsfleet a kilencedik, a Chesterfield pedig kiesőhelyen áll, csak a 22.