Nagy Ádámék BL-ért hajtó csapattól csentek pontot

Dajka Balázs

újságíró. 2018. 12. 18. 23:27

A fordulót a 18. helyen kezdte Nagy Ádám csapata, a Bologna, amely a 16. kör zárómeccsén a BL-t érő negyedik helyre hajtó, de az EL-ből csúnyán kizúgó Milant fogadta.

Bár a tét mindkét csapat számára nagy volt, ez a meccsen nem érződött, az első félidőben az egyik oldalon csak a hat hete gólképtelen Gonzalo Higuaín lövését lehetett feljegyezni, míg a Bologna részéről a tarkóján Kozso-tincset növesztő Rodrigo Palacio dolgozttata meg Gigi Donnarummát.

Sok szót a második félidőre sem érdemes vesztegetni, a Milanból Hakan Calhanoglunak volt egy egész értelmes, de kaput el nem találó kísérlete, a Bologna pedig csak akkor kezdett el támadgatni, amikor a vendégektől kiszórták a három perc alatt két sárgát egy piros beváltó Tiemoue Bakayokót.

Összefoglaló helyzetecskékkel:

A hajrában előbb Donnarummában akadt el egy meglepően bevállalós Bologna-szabadrúgás, amit Riccardo Orsolini majdnem az alapvonalról küldött kapura, majd a hosszabbítás utolsó másodperceiben Mattia Destro fejese okozhatott volna az egyik oldalon bánatot, a másikon eufóriát, de ez is a kapus zsákmánya lett.

A vége 0-0, ami egyik csapatnak sem jó, bár a Milan két pontra növelte előnyét a Lazio előtt. Nagy Ádám hozta a tőle megszokott játékot, vagyis sok labdát szerzett, robotolt, arról nem ő tehet, hogy a Bologna sokáig behúzott kézifékkel játszott.