Egy másodosztályú focimeccs drámában simán verte a Bajnokok Ligáját

Mivel elég fontos csoportmeccseket rendeztek a Bajnokok Ligájában, így természetesen a többség ezeket, elsősorban a PSG – Liverpool rangadót (2-1) követték, miközben az igazi dráma az angol másodosztályban, a Championshipben történt. Az Aston Villa és a Nottingham Forest, két 19. században alapított, szebb napokat is megélt csapat találkozott egymással

és játszottak egy 5-5-ös döntetlent.

A Nottingham már az első percekben megalapozott a gólzápornak, a 6. percben már 2-0-ra vezettek a vendégek, de aztán visszajött a meccsbe Tammy Abraham vezetésével az Aston Villa. Az első félidőt 3-3-mal, a másodikat 2-2-vel hozták le a csapatok. Érdekesség, hogy a Villa a 68. perctől embereelőnyben játszott, 3-4-es hátrányból fordítani is tudott, ám a vendégek tíz emberrel is pontot raboltak végül. Úgy, hogy egyébként a Villa még egyszer a kapuba talált, de les miatt jogosan érvénytelenítették a gólt.

A 21 éves Abraham egymaga négyszer volt eredményes.

Az összefoglaló:

A Notthingham az őrület után a hatodik helyen a világ legerősebb másodosztályában, az Aston Villa pedig a nyolcadik.

Eredmény – Championship, 19. forduló

Aston Villa – Nottingham Forest 5-5 (3-3)

Gólszerzők: Abraham (11., 14., 36. – 11-esből, 71.), El-Ghazi  (75.) illetve Grabban (3., 82.), Carvakho (6.), Cash (22.), Lolley (51.)

Nyitókép: Laurence Griffiths/Getty Images