Robert Lewandowski a BL történetének egyik legjobb góllövője lett

A Benfica ellen kedd este duplázó Robert Lewandowski lett a hetedik játékos, aki átlépte az ötvengólos álomhatárt a labdarúgó Bajnokok Ligájában. A lengyel támadó csapata harmadik és negyedik találatát szerezte az 5-1-es sikerrel végződött müncheni találkozón. Ezzel már 51 gólnál jár a BL-ben, megelőzve az ötvengólos francia Thierry Henryt.

Nagyszerű nap ez a mai. Köszönöm a bálványomnak, Thierry Henrynak, hogy inspirált az álmaim elérésében

– fogalmazott a mérkőzés után Lewandowski.

Az összefoglaló:

Lewandowski 51 BL-találatából 33 a csoportkörben esett, 18 pedig az egyenes kieséses szakaszban. A legemlékezetesebb az, amikor még a Dortmund játékosaként egymaga négyet lőtt a Real Madrid elleni elődöntő első meccsén 2013-ban. A lengyel csatárnak a góljai mellett 16 gólpassza is van.

Érdekes egyébként, hogy ha végigfutunk a top10 nevein, akkor a negyedik helyen álló Karim Benzema és Lewandowski azok, akik mindig megkapják, hogy a nagy meccseken nem tudnak gólt lőni. A többiek egytől egyik elérték már a legenda státuszt.

A BL örök góllövőlistáját Cristiano Ronaldo vezeti 121 találattal.

Az élmezőny

1. Cristiano Ronaldo (Manchester United 15 gól, Real Madrid 105, Juventus 1) 121 gól
2. Lionel Messi (FC Barcelona 105) 105
3. Raúl González – már visszavonult (Real Madrid 66, FC Schalke 5) 71
4. Karim Benzema (Olympique Lyon 12, Real Madrid 47) 59
5. Ruud van Nistelrooy – már visszavonult (PSV Eindhoven 8, Manchester United 35, Real Madrid 13) 56
6. Robert Lewandowski (Borussia Dortmund 17, Bayern München 34) 51
7. Thierry Henry – már visszavonult (AS Monaco 7, Arsenal 35, FC Barcelona 8) 50
8. Zlatan Ibrahimovic (Ajax Amsterdam 6, Juventus 3, Internazionale 6, FC Barcelona 4, AC Milan 9, Paris Saint-Germain 20) és
Andrij Sevcsenko – már visszavonult (AC Milan 29, FC Chelsea 4, Dinamo Kijev 15) 48-48