(L-R) Frenkie de Jong of Holland, Virgil van Dijk of Holland, Memphis Depay of Holland, Daley Blind of Holland, Marten de Roon of Holland, Tonny Vilhena of Holland, Quincy Promes of Holland, Nathan Ake of Holland during the UEFA Nations League A group 1 qualifying match between The Netherlands and France at stadium De Kuip on November 16, 2018 in Rotterdam, The Netherlands(Photo by VI Images via Getty Images)

Nemzetek Ligája: Franciaország kikapott, Németország kiesett

2018. 11. 16. 23:17

A világbajnok francia válogatott 2-0-ra kikapott Hollandia vendégeként a labdarúgó Nemzetek Ligájában, ezzel eldőlt, hogy Németország kiesik az A osztályból.

A rotterdami mérkőzés első gólját a Liverpool középpályása, Georginio Wijnaldum szerezte a 44. percben, majd a hosszabbításban Memphis Depay büntetőből állította be a végeredményt. A franciák legutóbb március 23-án kaptak ki, akkor Kolumbia győzte le őket 3-2-re, barátságos meccsen.

A B osztályban biztossá vált a dánok feljutása, miután 2-1-re győztek Walesben. Az 1. csoportban a cseh-szlovák mérkőzés dönt majd a bennmaradásról. A C osztályban Ciprus hazai pályán csupán döntetlent játszott Bulgáriával. Magyar szempontból ez azért fontos, mert a csoportok utolsó helyezettjei mellett a négy csoport legrosszabb harmadikja szintén egy osztállyal lejjebb folytatja majd szereplését.

Ebben a rangsorban a negyedik helyezettek elleni eredményeket nem veszik figyelembe, így a ciprusiaknak ez az első pontjuk, a magyar válogatottnak három pontja van. A szlovénok ezúttal sem nyertek ezzel eldőlt, hogy kiesnek.

A D osztályban az örmények 6-2-re győztek Gibraltáron, az észak-amerikai profiligában (MLS) szereplő Chicago Fire csatára, Jura Movsziszjan négyszer volt eredményes. A macedónok Liechtenstein vendégeként nyertek 2-0-ra, a meccs első gólját az újpest korábbi, a spanyol Levante jelenlegi légiósa, Enisz Bardi szerezte.

Eredmények, A osztály, 1. csoport:

Hollandia-Franciaország 2-0 (1-0)
gólszerzők: Wijnaldum (44.), Depay (95., tizenegyesből)

Az állás: 1. Franciaország 7 pont/4 mérkőzés, 2. Hollandia 6/3, 3. Németország 1/3

B osztály, 1. csoport:
Szlovákia-Ukrajna 4-1 (2-0)
g.: Rusnak (6.), Kucka (26.), Zrelak (52.), Mak (61.), illetve Konopljanka (47.)

Az állás: 1. Ukrajna 9 pont/4 mérkőzés, 2. Szlovákia 3/3 (5-4), 3. Csehország 3/3 (3-4)

4. csoport:
Wales-Dánia 1-2 (0-1)
g.: Bale (89.), illetve Jörgensen (42.), Braithwaite (88.)

Az állás: 1. Dánia 7 pont/3 mérkőzés, 2. Wales 6/4, 3. Írország 1/3

C osztály, 3. csoport:
Ciprus-Bulgária 1-1 (1-0)
g.: Zahariu (24.), illetve Dimitrov (89., tizenegyesből)

Szlovénia-Norvégia 1-1 (1-0)
g.: Verbic (9.), illetve Johnsen (85.)

Az állás: 1. Norvégia 10 pont/5 mérkőzés (5-2), 2. Bulgária 10/5 (6-4), 3. Ciprus 5/5, 4. Szlovénia 2/5

D osztály, 4. csoport:
Gibraltár-Örményország 2-6 (1-1)
g.: De Barr (10.), Priestley (78.), illetve Movsziszjan (27., 48., 52., 54.), Kartaszjan (66.), Karapetjan (94.)

Liechtenstein-Macedónia 0-2 (0-0)
g.: Bardi (53.), Nesztorovszki (91.)
kiállítva: Wieser (50., Liechtenstein)

Az állás: 1. Macedónia 12 pont/5 mérkőzés, 2. Örményország 9/5, 3. Gibraltár 6/5, 4. Liechtenstein 3/5