Orbánék megverték a Celticet, a Betis meleg helyzetbe hozta Gattusót

Az RB Leipzig 2-0-ra legyőzte a vendég Celtic Glasgow-t a labdarúgó Európa-liga csoportkörének harmadik fordulójában.

A lipcseiek két magyar válogatott labdarúgója közül a védelem közepén végigjátszotta a mérkőzést a csapatkapitány Willi Orbán, míg a kapus Gulácsi Péter – ahogy az EL-találkozók többségén – ezúttal sem volt benne a meccskeretben.

A harmadik csoportmérkőzését is megnyerte, így megőrizte hibátlan mérlegét az FC Zürich, a Salzburg, a Dinamo Zagreb és az Arsenal,

az AC Milan viszont két győzelem után otthon kapott ki a Real Betistől.

Ami könnyen lehet, hogy Gennaro Gattuso edző állásába kerül majd, mivel már a hétvégi, Inter elleni elvesztett derbi után is arról írtak az olasz lapok, hogy Roberto Donadoni érkezhet a helyére.

Kádár Tamás csapata, a Dinamo Kijev két döntetlen után Rennes-ben nyert 2-1-re úgy, hogy a győztes gólt a hajrában szerezte, amikor már emberhátrányban játszott.

Kleinheisler László együttese, az Asztana egy győzelem mellett másodszor szerzett egy pontot a Jablonec elleni, idegenbeli 1-1-gyel.

A K csoportban így az Asztana és a Dinamo Kijev áll az első két helyen. Mindkét magyar végig a pályán volt a mostani játéknapon.

Európa Liga, csoportkör, 3. forduló:

A csoport:
AEK Larnaca (ciprusi) – Ludogorec (bolgár) 1-1 (1-1)
Zürich (svájci) – Bayer Leverkusen (német) 3-2 (1-0)

Az állás: 1. FC Zürich 9 pont, 2. Bayer Leverkusen 6, 3. Ludogorec 1 (3-5), 4. AEK Larnaca 1 (3-6)

B csoport:
Leipzig (német) – Celtic Glasgow (skót) 2-0 (2-0)
Salzburg (osztrák) – Rosenborg (norvég) 3-0 (1-0)

Az állás: 1. Salzburg 9 pont, 2. Leipzig 6, 3. Celtic Glasgow 3, 4. Rosenborg 0

C csoport:
FC Köbenhavn (dán) – Slavia Praha (cseh) 0-1 (0-0)
Zenit (orosz) – Girondins Bordeaux (francia) 2-1 (1-1)

Az állás: 1. Zenit 7 pont, 2. Slavia Praha 6, 3. FC Köbenhavn 4, 4. Girondins Bordeaux 0

D csoport:
Spartak Trnava (szlovák) – Dinamo Zagreb (horvát) 1-2 (1-0)
RSC Anderlecht (belga) – Fenerbahce (török) 2-2 (1-0)

Az állás: 1. Dinamo Zagreb 9 pont, 2. Fenerbahce 4, 3. Spartak Trnava 3, 4. RSC Anderlecht 1

E csoport:
Sporting Lisboa (portugál) – Arsenal (angol) 0-1 (0-0)
Qarabag (azeri) – Vorszkla (ukrán) 0-1 (0-0)

Az állás: 1. Arsenal 9 pont, 2. Sporting Lisboa 6, 3. Vorszkla 3, 4. Qarabag 0

F csoport:
Dudelange (luxemburgi) – Olimpiakosz Pireusz (görög) 0-2 (0-0)
AC Milan (olasz) – Real Betis (spanyol) 1-2 (0-1)

Az állás: 1. Real Betis 7 pont, 2. AC Milan 6, 3. Olimpiakosz Pireusz 4, 4. Dudelange 0

G csoport:
Villarreal (spanyol) – Rapid Wien (osztrák) 5-0 (3-0)
Glasgow Rangers (skót) – Szpartak Moszkva (orosz) 0-0

Az állás: 1. Villarreal 5 pont (10-5), 2. Glasgow Rangers 5 (5-3), 3. Rapid Wien 3, 4. Szpartak Moszkva 2

H csoport:
Olympique Marseille (francia) – SS Lazio (olasz) 1-3 (0-1)
Eintracht Frankfurt (német) – Apollon (ciprusi) 2-0 (2-0)

Az állás: 1. Eintracht Frankfurt 9 pont, 2. SS Lazio 6, 3. Olympique Marseille 1 (4-7), 4. Apollon 1 (3-6)

I csoport:
Besiktas (török) – Genk (belga) 2-4 (0-1)
Sarpsborg (norvég) – Malmö (svéd) 1-1 (0-0)

Az állás: 1. Genk 6 pont, 2. Sarpsborg 4 pont (5-5), 3. Malmö 4 (3-3), 4. Besiktas 3

J csoport:
Sevilla (spanyol) – Akhisar (török) 6-0 (3-0)
Standard Liege (belga) – Krasznodar (orosz) 2-1 (0-1)

Az állás: 1. Sevilla 6 pont (12-3), 2. Krasznodar 6 (4-3), 3. Standard Liege 6 (5-7), 4. Akhisar 0

K csoport:
Rennes (francia) – Dinamo Kijev (ukrán) 1-2 (1-1)
Jablonec (cseh) – Asztana (kazah) 1-1 (1-1)

Az állás: 1. Asztana 5 pont (5-3), 2. Dinamo Kijev 5 (6-5), 3. Rennes 3, 4. Jablonec 2