Soha nem volt még ilyen mélyen a német foci

Folytatódott a német labdarúgó-válogatott mélyrepülése. Joachim Löw csapata kedden, Párizsban játszott a világbajnokkal a Nemzetek Ligája A divíziójában, és ugyan már a 14. percben vezetett Kroos büntetőjével, mégis kikapott. A hazaiak fokozatosan vették át az irányítást, a második félidőben Griezmann előbb fejjel, majd tizenegyesből volt eredményes, a franciák végül 2-1-re nyertek.

Ez az első alkalom, hogy Németország egy naptári éven belül hatszor is kikapjon.

Zsinórban negyedik alkalommal nem tudtak nyerni a németek, ilyenre is csak egyszer, 1999 októbere és 2000 júniusa között volt példa az elmúlt 20 évben. Még van egy csoportmeccsük a Nezetek Ligájában Hollandia ellen, az is megeshet, hogy Németország kiesik az A divízióból, jelenleg ugyanis csak utolsó a csoportjában, egy döntetlenje van mindössze.

Kroos büntetője:

Griezmann fejese:

Majd tizenegyese:

Keddi eredményének köszönhetően Ukrajna feljutott az A osztályba, Georgia pedig a D-ből a C-be. A gibraltári válogatott története során először nyert két tétmeccset egymás után.

Eredmények – Nemzetek Ligája

A osztály:

1. csoport:

Franciaország-Németország 2-1 (0-1)
gólszerzők: Griezmann (62., 80. – utóbbi tizenegyesből), illetve Kroos (14., tizenegyesből)

Az állás: 1. Franciaország 7 pont/3 mérkőzés, 2. Hollandia 3/2, 3. Németország 1/3

B osztály:

1. csoport:

Ukrajna-Csehország 1-0 (1-0)
gól: Malinovszkij (43.)

Az állás: 1. (és feljutott) Ukrajna 9 pont/3 mérkőzés, 2. Csehország 3/3, 3. Szlovákia 0/2

Szlovénia-Ciprus 1-1 (0-1)
gól: Skubic (83.), illetve Papulisz (37.)

Norvégia-Bulgária 1-0 (1-0)
gól: Elyounoussi (31.)

Az állás: 1. Norvégia 9 pont (4-1), 2 Bulgária 9 (5-3), 3. Ciprus 4, 4. Szlovénia 1

D osztály:

1. csoport:

Lettország-Georgia 0-3 (0-2)
gól: Kanakava (8.), Gvilia (29.), Csakvetadze (61.)

Kazahsztán-Andorra 4-0 (2-0)
gól: Szejdahmet (21.), Turiszbek (39.), Gomes (61., öngól), Murtazajev (74.)

Az állás: 1. (és feljutott) Georgia 12 pont, 2. Kazahsztán 5, 3. Lettország 2 (1-5), 4. Andorra 2 (1-8)

4 csoport:

Gibraltár-Liechtenstein 2-1 (0-1)
gól: Cabrera (61.), Chipolina (66.), illetve Salanovic (15.)

Örményország-Macedónia 4-0 (1-0)
gól: Pizzelli (12.), Movsziszjan (67.), Hazarijan (81.), Mhitarijan (94.)

Az állás: 1. Macedónia 9 pont, 2. Örményország 6 (6-4), 3. Gibraltár 6 (3-5), 4. Liechtenstein 3

Nyitókép: Aurelien Meunier/Getty Images