Nagyon nem megy Uruguaynak Ázsiában

Az esélyesebb uruguayi labdarúgó-válogatott 4-3-as vereséget szenvedett Japántól a Szaitamában rendezett barátságos mérkőzésen.

A találkozón a dél-amerikai vendégek (a világranglista 5. helyezettjei) 0-1, majd 1-2 után is egyenlítettek, de a házigazdák a második félidő közepén hét perc alatt két újabb gólt szereztek, és 4-2-re elhúztak. A 75. percben az uruguayi csapat felzárkózott ugyan, de egyenlíteni már nem tudott.

A vb-nyolcaddöntős ázsiai csapat az oroszországi búcsút követően harmadik fellépésén harmadik győzelmét aratta. Az Uruguay legjobbjaival vívott eddigi hét mérkőzés közül a másodikat nyerte meg, először még 1996-ban diadalmaskodott.

Uruguay nemrég Szöulban történelmi vereséget szenvedett, amikor a házigazda dél-koreai együttes hét nyeretlen találkozó – egy döntetlen és hat vesztes meccs – után 2-1-re győzött ellene.