Csodagólt lőtt a szöglethez felfutó kapus

Hálátlan feladat a kapus posztja, bármelyik sportágat vesszük figyelembe: ha kivéd egy lövést, az emberek legyintenek, mondván ez a dolga, míg egy baki után mindennek elmondják a hálóőrt. Nem csoda, hogy amikor hátrányban a csapat, a kapusok is inkább előre akarnak rohanni, hátha ők lehetnek a meccs hősei.

Pontosan ez történt Kevin Fransszal is. A belga KRC Gent játékosa a válogatott szünet alatt az alacsonyabb osztályban szereplő tartalékoknál meccselt. Az ellenfél 2-1-re vezetett, amikor a 95. percben szögletet végezhetett el a Gent. A beívelést kifejelték a védők, ám Frans egy egészen akrobatikus mozdulattal, parádés gólt lőtt.

A labda a fölső sarokban kötött ki, a végeredmény 2-2 lett, Frans pedig megdicsőült.

Nyitókép: krcgent.be