LONDON, ENGLAND - OCTOBER 03: Lionel Messi of FC Barcelona celebrates scoring their 3rd goal during the Group B match of the UEFA Champions League between Tottenham Hotspur and FC Barcelona at Wembley Stadium on October 3, 2018 in London, United Kingdom. (Photo by Marc Atkins/Getty Images)

BL: még mindig döcög, de legalább nyert a Barcelona

Nagyon ritkán történik meg az, hogy az FC Barcelona három meccsen keresztül nem tud nyerni. Az még ritkábban fordul elő, hogy ez a sorozat négyre duzzadjon, pedig erre most nagy esély volt, ugyanis a Tottenham Hotspur nem éppen kellemes ellenfél a Wembley Stadionban. A második percben mégis úgy tűnt, hogy a Bajnokok Ligájában tényezőnek még nem mondható angol csapat francia világbajnoka, sőt hőse, a sérülésből visszatérő Hugo Lloris már a második percben odadobja a meccset a Barcának.

LONDON, ENGLAND - MARCH 07: Tottenham Hotspur goalkeeper Hugo Lloris during the UEFA Champions League Round of 16 Second Leg match between Tottenham Hotspur and Juventus at Wembley Stadium on March 7, 2018 in London, United Kingdom. (Photo by Catherine Ivill/Getty Images)
Óriásit hibázott a vb-hős francia kapus, a Barcelona köszönte szépen
A sérülésből visszatérő LLoris olyat tett, amiért már az utánpótlásban sincs bocsánat.

Coutinho gólja után is inkább a spanyol bajnok irányított, a Spursnek az első félidőben mindössze egyetlen kapura lövése volt. (A Barcának tíz.) A 28. percben aztán megszületett a BL idei szezonjának egyik legszebb, legkülönösebb gólja. Ivan Rakiticnak most sikerült az, ami a vb-döntőben nem, és egy eszement lövéssel mattolta Llorist.

0-2, a mutatott játák alapján már temettük a meccset, vagyis a Spurst. Korai volt.

A második játékrészben többször is a kapufát találta el Lionel Messi, nagyon közel volt a Barca a következő gólhoz, de előtte Harry Kane-nek sikerült szépítenie, és életet lehelnie csapatába. Aztán persze néhány perccel később Messi már nem hibázott, amivel megint csak kétgólosra növelte a vendégek előnyét.

Csakhogy a 66. percben egy szerencsés, megpattanó lövés után Erik Lamela szépített, aminek hála 25 perc minőségi focit kaptunk. A hazaiak folyamatosan rohamoztak, közel is álltak az egyenlítéshez, ám a nagy akarásnak végül nem lett eredménye, sőt, az érezhetően elfáradó Barcelona nem csak ki tudta húzni, de a 88. percben Messi góljával el is tudta dönteni a mérkőzést.

A többi meccsen:

• Az Atlético Madrid nagy csatában, Antoine Griezmann duplájának is köszönhetően verte otthon 3-1-re a Club Brugge-t.
  • A Borussia Dortmund magabiztosan nyert 3-0-ra az AS Monaco ellen.
  • Az FC Porto egy küzdős meccsen nyert 1-0-ra a Galatasaray ellen.
  • A 90. percben lőtt góllal verte a Napoli a Liverpoolt.
  • Az Inter fordított a PSV otthonában, és 2-1-es győzelmével tapad a Barcelonára.