BL: még mindig döcög, de legalább nyert a Barcelona

Nagyon ritkán történik meg az, hogy az FC Barcelona három meccsen keresztül nem tud nyerni. Az még ritkábban fordul elő, hogy ez a sorozat négyre duzzadjon, pedig erre most nagy esély volt, ugyanis a Tottenham Hotspur nem éppen kellemes ellenfél a Wembley Stadionban. A második percben mégis úgy tűnt, hogy a Bajnokok Ligájában tényezőnek még nem mondható angol csapat francia világbajnoka, sőt hőse, a sérülésből visszatérő Hugo Lloris már a második percben odadobja a meccset a Barcának.

Óriásit hibázott a vb-hős francia kapus, a Barcelona köszönte szépen
A sérülésből visszatérő LLoris olyat tett, amiért már az utánpótlásban sincs bocsánat.

Coutinho gólja után is inkább a spanyol bajnok irányított, a Spursnek az első félidőben mindössze egyetlen kapura lövése volt. (A Barcának tíz.) A 28. percben aztán megszületett a BL idei szezonjának egyik legszebb, legkülönösebb gólja. Ivan Rakiticnak most sikerült az, ami a vb-döntőben nem, és egy eszement lövéssel mattolta Llorist.

0-2, a mutatott játák alapján már temettük a meccset, vagyis a Spurst. Korai volt.

A második játékrészben többször is a kapufát találta el Lionel Messi, nagyon közel volt a Barca a következő gólhoz, de előtte Harry Kane-nek sikerült szépítenie, és életet lehelnie csapatába. Aztán persze néhány perccel később Messi már nem hibázott, amivel megint csak kétgólosra növelte a vendégek előnyét.

Csakhogy a 66. percben egy szerencsés, megpattanó lövés után Erik Lamela szépített, aminek hála 25 perc minőségi focit kaptunk. A hazaiak folyamatosan rohamoztak, közel is álltak az egyenlítéshez, ám a nagy akarásnak végül nem lett eredménye, sőt, az érezhetően elfáradó Barcelona nem csak ki tudta húzni, de a 88. percben Messi góljával el is tudta dönteni a mérkőzést.

A többi meccsen:

• Az Atlético Madrid nagy csatában, Antoine Griezmann duplájának is köszönhetően verte otthon 3-1-re a Club Brugge-t.
  • A Borussia Dortmund magabiztosan nyert 3-0-ra az AS Monaco ellen.
  • Az FC Porto egy küzdős meccsen nyert 1-0-ra a Galatasaray ellen.
  • A 90. percben lőtt góllal verte a Napoli a Liverpoolt.
  • Az Inter fordított a PSV otthonában, és 2-1-es győzelmével tapad a Barcelonára.