MANCHESTER, ENGLAND - SEPTEMBER 25:  Jack Marriott of Derby County celebrates with teammates after scoring his team's second goal during the Carabao Cup Third Round match between Manchester United and Derby County at Old Trafford on September 25, 2018 in Manchester, England.  (Photo by Jan Kruger/Getty Images)

Frank Lampardék legyőzték a Manchester Unitedet

Aranyossy Áron

újságíró. 2018. 09. 25. 23:11

Az éppen Carabao Cup néven futó angol ligakupa keddi játéknapjának szenzációja, hogy a Frank Lampard vezette, másodosztályú Derby County tizenegyesekkel legyőzte a Manchester Unitedet. Pedig minden rózsásan indult José Mourinho együttesének, egy ragyogó kontra végén Juan Mata már a harmadik percben vezetést szerzett a Vörös Ördögöknek.

Csakhogy mindent beleadott a Derby és az 59. percben egy hajszálpontos Harry Wilson-bombával egyenlíteni tudott a kiscsapat.

A mérkőzésen akkor lehetett először érezni, hogy meglepetés lehet a dologból, amikor Sergio Romero kapus kimozdult egy indításra és úgy védett, hogy már elhagyta a tizenhatosát. A játékvezető azonnal kiállította, így a másodosztályú klub emberelőnybe került a 67. percben.

Vérszemet kaptak a kosok, és öt perccel a rendes játékidő vége előtt Jack Marriott egy kipattanó lövést a hálóba juttatott. Ekkor már a vendégeknek lett sietős a meccs és ki más szerezhetett volna egyenlítő gólt a hajrában, mint Maroune Fellaini? A fordulatos meccset így aztán büntetőkkel kellett eldönteni, amelyben hét párig senki sem hibázott, majd Richard Keogh is bevágta a maga tizenegyesét, míg Phil Jones kihagyta a sajátját, így meglepetésre a Derby County jutott tovább.

A másik manchesteri klub könnyedén hozta az Oxford United elleni meccsét (3-0), a Bournemouthnak viszont meggyűlt a baja a szebb napokat is látott Blackburn Roversszel, csak a 94. percben sikerült Callum Wilsonnak a győztes gólt belőnie (3-2). Nyert a Fulham és a Crystal Palace is, a PL-párbajban pedig büntetők döntöttek a Leicester City javára a Wolverhampton vendégeként.

Eredmények – Carabao Cup, legjobb 16 közé jutásért

Blackpool (III.)–Queens Park Rangers (II.) 2–0
Bournemouth–Blackburn (II.) 3–2
Burton (III.)–Burnley 2–1
Millwall (II.)–Fulham 1–3
Oxford United (III.)–Manchester City 0–3
Wolverhampton–Leicester City 0-0 (büntetőkkel a Leicester jutott tovább)
Wycombe (III.)–Norwich City (II.) 3-4
Manchester United–Derby County (II.) 2-2 (büntetőkkel a Derby County jutott tovább)
West Bromwich Albion (II.)–Crystal Palace 0-3
Preston North End (II.)–Middlesborough (II.) 2-2 (büntetőkkel a Middlesborough jutott tovább)

Nyitókép: Jan Kruger/Getty Images