Mindenki ilyen BL-debütálásról álmodik

A szerdai Bajnokok Ligája-játéknap egyik, ha nem a legszórakoztatóbb mérkőzését Ukrajnában játszották: a Szalai Ádámot kezdőként 75 percen át bevető Hoffenheim ugyan kétszer is vezetést szerzett, a hazaiak mindkétszer kiegyenlítettek, így lett végül 2-2 az eredmény. A végeredményt Maycon állította be a 81. percben, amikor a tizenhatoson kívülről, ballal bombázott a hoffenheimi kapuba.

A brazil középpályás bemutatkozása álomszerűre sikerült a BL-ben: a 76. percben állt be, parádés gólt szerzett, ráadásul pontot is szerzett csapatának. A 21 éves játékost a nyáron igazolta le a Sahtar, 6,6 millió eurót fizettek érte a brazil Corinthiansnak és 2023-ig szól a szerződése, bár ismerve, hogy mennyire kelendőek a donyeckiek brazil játékosai, alighanem pár éven belül, többszörös áron továbbadnak rajta.

N yitókép: Joosep Martinson/Getty Images