A 95. percben dőlt el a Milan-Roma rangadó

A Napoli után a Serie A 3. fordulójában újabb nagycsapat várt a Milanra, ezúttal a tavalyi bronzérmes Romával találkozott Gennaro Gattuso csapata.

A Roma 2015 óta zsinórban háromszor verte a Milant a San Siróban, és ezeken a meccseken kilenc gólt szerzett, miközben mindössze kettőt kapott.

Most jobban kezdett a Milan, Olsennek Higuaín és Suso lövésénél is védenie kellett, Calabria pedig éles szögből durrantott fölé, a 40. percben azonban Rodríguez beadásánál Kessié teljesen üresen érkezett a hosszú oldalon, és rutinfeladat volt a hálóba lőnie.

A félidőben a korábbi Milan-játékost, El Shaarawyt bevető Roma feljavult a második felvonásra, de az egyenlítéshez Calabria suta mozdulata is kellett, Fazio gólt érő lövése viszont egész pofás volt.

A folytatásban a videobíró mindkét oldalon elvett egy-egy gólt, Higuaíntól les, N’Zonzitól kezezés miatt.

Már úgy tűnt, marad az 1-1, amikor fél perccel a vége előtt Higuaín remek ütempasszal találta meg a csereként beállt Cutronét, és az előző szezonban már bizonyító 20 éves csatár góljával hatalmas eufóriát okozott a San Siro közönségének.

Serie A, 3. forduló:

Milan – Roma 2-1 (1-0)
gól: Kessié (40.), Cutrone (95.), illetve Fazio (59.)