BOURNEMOUTH, ENGLAND - AUGUST 25:  Richarlison of Everton is shown a red card by referee, Lee Probert during the Premier League match between AFC Bournemouth and Everton FC at Vitality Stadium on August 25, 2018 in Bournemouth, United Kingdom.  (Photo by Dan Istitene/Getty Images)

Négy piros lapot osztottak ki a Premier League-ben

Aranyossy Áron

újságíró. 2018. 08. 25. 18:19

Miután a Wolves feltartóztatta szombaton kora délután a Manchester Cityt, újabb négy mérkőzést rendeztek a Premier League-ben. A játékvezetők pedig nem unatkoztak:

három mérkőzésen 4 piros lapot mutattak fel késő délután.

Sorrendben az első kiállítás a Bournemouth-Everton meccsen történt. A 2-2re végződő meccsen Richarlison veszítette el a fejét, Adam Smith-szel koccantotta össze a homlokát, amiért a játékvezető kiállította. Azért Smith-t sem kell félteni, Theo Walcott lerántásáért rögtön kiszórta a bíró az angol védőt, mivel az Everton csatára tiszta gólhelyzetben lépett volna ki. Gólok és kiállítások terén is döntetlen született.

Gól nem esett a Huddersfield-Cardiff találkozón, ám Jonathan Hogg összeszedte a hazaiaktól a mérkőzésre jutó piros lapot, miután elgurult a győgyszere és földre taszította ellenfelét.

Szintén jutott egy kiállítás a Southampton-Leicester City meccsre is, ez azonban “csak” két sárga lap révén történt. A mérkőzés egyébként sokáig 1-1-re állt, majd Harry Maguire a 92. percben befejelte a vendégek győztes gólját.

Ha pedig győzelem, megszerezte Unai Emeryvel első sikerét az Arsenal. Pedig alaposan ráijesztett az Ágyúsokra a West Ham, amikor a 25. percben Marko Arnautovic vezetést szerzett a vendégeknek.

Sokáig viszont nem örülhettek a Kalapácsosok, öt perc alatt egyenlített a hazai csapat, miután Hector Bellerín beadását Alex Iwobi lőtte kapuba. Ezután is bőven meccsben volt még a West Ham, de az Arsenalba érkező cserék. Alexandre Lacazette és Lucas Torreira új lendületet hoztak a támadójátékba és előbb egy öngóllal, majd a szintén csereként beálló Danny Welbeck góljával behúzták a mérkőzést.