Tottenham Hotspur's English midfielder Dele Alli (C) shoots past Chelsea's Argentinian goalkeeper Willy Caballero to score their third goal during the English Premier League football match between Chelsea and Tottenham Hotspur at Stamford Bridge in London on April 1, 2018.
Tottenham won the game 3-1. / AFP PHOTO / Glyn KIRK / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications.  /

A Chelsea hazai pályán szaladt bele egy nagy pofonba

2018. 04. 01. 19:49

A Tottenham Hotspur 3-1-re nyert a címvédő Chelsea vendégeként az angol labdarúgó-bajnokság 32. fordulójának vasárnap délutáni, londoni rangadóján.

A Tottenham nem arról híres, hogy nyerni jár a Stamford Bridge-re. Egészen 1990-ig kell visszalapozni a sportalmanachba, hogy megtaláljuk a meccset, ahol legendás Terry Venables vezette Tottenham nyerni tudott. Abban az együttesben bizonyos Paul Gascoigne és Gary Lineker felelt a gólokért, míg 28 évvel később a vendégszurkolók leginkább Harry Kane-ben, Christian Eriksenben, netán Dele Alliban bízhattak.

Nos, igazuk lett, annak ellenére, hogy az első számú gólfelelős, Kane, csak a kispadon ücsörgött. Ehhez persze a Chelsea eléggé visszafogott játéka is kellett, meg az, hogy miután Morata az első épkézláb támadásból megszerezte a vezetést a hazaiaknak, Eriksen a legjobbkor, az első félidő lefújása előtt a hosszabbításban egy remek lövéssel egyenlítsen.

A meccset aztán a második félidőben Dele Alli duplája döntötte el: az angol válogatott játékos előbb a 62. percben egy nagyszerű átadást vett át és továbbított a kapuba remekül, majd négy perccel később egy kavarodást követően passzolt a hálóba.

A Tottenham ezzel 1990-es diadal után először hagyta el győztesen a Chelsea-stadiont és stabilizálta negyedik helyét a tabellán, már nyolc pont az előnye az ötödik Chelsea-vel szemben.