31 March 2018, Germany, Munich: soccer, Bundesliga, Bayern Munich vs Borussia Dortmund, in the Allianz Arena: Bayern Munich's James Rodriguez (L-R), Franck Ribery, Thomas Mueller and David Alaba celebrate the 5:0. Photo: Andreas Gebert/dpa - IMPORTANT NOTICE: Due to the German Football League·s (DFL) accreditation regulations, publication and redistribution online and in online media is limited during the match to fifteen images per match

45 perc alatt mosta fel a padlót a Bayern a Dortmunddal

2018. 03. 31. 20:21

A Bundesliga 28. fordulójának szombat délutáni meccsei után eldőlt, hogy bármi történik a Bayern München-Borussia Dortmund rangadón, a hazai csapat még nem lesz bajnok a nap végére. Jupp Heynckes együttese ettől függetlenül kegyetlenül bekezdett, és röpke 20 perc alatt el is döntötte a találkozót.

Az ötödik percben Robert Lewandowski, a tizennegyedikben James Rodriguez, a huszonharmadikban Thomas Müller mattolta a vendég csapat védelmét és kapusát.

Ám a kivégzésnek itt még nem volt vége.

A félidő vége előtt, a 44. percben a Bayern lengyel támadója, a hosszabbításban pedig a francia Franck Ribéry talált be.

A második játékrészben már egyik csapat sem törte magát nagyon, így gól nem is esett, csak a legvégén: a 87. percben ismét érkezett Lewandoski, és beállította a 6-0-ás végeredményt.