BARCELONA, SPAIN - MARCH 04:  Lionel Messi of FC Barcelona scores the opening goal during the La Liga match between Barcelona and Atletico Madrid at Camp Nou on March 4, 2018 in Barcelona, Spain.  (Photo by David Ramos/Getty Images)

Lionel Messi meglőtte 600. gólját, rangadót nyert a Barcelona

2018. 03. 04. 18:06

A spanyol bajnokság, azaz a La Liga 27. fordulójának rangadóján a listavezető FC Barcelona fogadta a második helyezett, jó formát mutató Atlético Madridot a Nou Campban.

A hazaiak végig uralták az első félidőt, és ez olyannyira igaz, hogy Diego Simeone csapata az első félidőben egyetlen lövésig sem jutott el. A Barcelona viszont folyamatosan nyomott, aminek a 26. percben meg is lett az eredménye. Körülbelül 20 méterről, középről, szabadrúgásból Lionel Messi csavart a kapuba.

A gól:

Ez volt az ötszörös argentin aranylabdás 600. találata profi karrierje során klub- (539 gól) és a válogatott szinten (61) összesen.

A lőlapra először a 60. percben került madridi játékos, egy szöglet utáni kavarodás után egy teljesen veszélytelen, nagyívű fejes ment Marc-André ter Stegen kapuja felé.

A vendégek jobban játszottak már a második negyvenöt perc alatt, de igazán komoly lehetőség nem volt a döntetlenre. A Barcelona előnye ezzel nyolc pontra nőtt a bajnokságban.

Eredmények, La Liga, 27. forduló:

FC Barcelona–Atlético Madrid 1-0 (1-0) (Lionel Messi, 26. perc)
Levante–Espanyol 1–1 (Morales 55. – 11-esből, ill. Leo Baptistao 91.)
Villarreal–Girona 0–2 (Stuani 16., Lozano 80.)
Real Madrid–Getafe 3–1 (Bale 24., C. Ronaldo 45., 78., ill. Portillo 65. – 11-esből)
Sevilla–Athletic Bilbao 2–0 (Muriel 27., F. Vázquez 32.)
Leganés–Málaga 2–0 (Eraso 55., Amrabat 62.)
Deportivo La Coruna–Eibar 1–1 (Dmitrovics 33. – öngól, ill. Inui 11.)