Meleg volt a pite, de kupadöntős a Juventus

Az Olasz Kupa legutóbbi három kiírásának győztese, a Juventus labdarúgócsapat ebben a szezonban is egy karnyújtásnyira került attól, hogy bejusson a döntőbe, ugyanis az Atalanta otthonában rendezett odavágót megnyerte 1-0-ra az elődöntőben. A visszavágó első félidejében is a torinóiak játszottak veszélyesebben, ám a vezetést nem tudták megszerezni.

Az Atalanta viszont kis híján gólt szerzett a 64. percben, amikor Alejandro Gomez jó 30 méterről lőtte el a labdát a kapujából messze kifutó Gianluigi Buffon mellett, de a kapufát találta el. A Juve is egy kapufával válaszolt a túloldalon.

Gomez kapufája:

A 74. percben dőlt el a párharc, Blaise Matuidi harcolt ki ekkor egy tizenegyest, amit Miralem Pjanic értékesített. A Juve két 1-0-s győzelemmel jutott be a római döntőbe, amelyet majd május 9-én rendeznek.

A győztes gól:

Az ellenfél a Lazio – Milan párharc győztese lesz, ott 0-0 lett az első meccs. A visszavágót szintén szerdán rendezik.