Barcelona's Argentinian striker Lionel Messi (C) surrounded by Chelsea's Spanish midfielder Pedro (L) Chelsea's French midfielder N'Golo Kante (2nd R0 and Chelsea's Spanish midfielder Cesc Fabregas (R) during the first leg of the UEFA Champions League round of 16 football match between Chelsea and Barcelona at Stamford Bridge stadium in London on February 20, 2018. / AFP PHOTO / Glyn KIRK

BL: Messi megtörte a gólcsendjét Londonban

2018. 02. 20. 22:37

Két meccsel folytatódott kedd este a Bajnokok Ligája. A Bayern München-Besiktas párharc sima német győzelmet ígért, a Chelsea-Barcelona rangadó ellenben igazi rangadónak számít. Kiváltképp, hogy a katalánok bomba formában vannak, de a gránát-vörös csapat és Lionel Messi mumusáról beszélünk.

A kis argentin zseni például eddig nyolc meccsen 655 percet töltött a pályán a Chelsea ellen, de egyetlen gólt sem tudott összehozni, míg a Barca a BL-ben hatból eddig egyszer, 2006 tavaszán szintén a nyolcaddöntőben tudott csak győzni – 2-1-re – Londonban, a  Stamford Bridge-en.

BL: Mer, vagy nyer a Chelsea a Barcelona ellen?
A BL-szezon egyik legizgalmasabb, legkiélezettebb taktikai csatájára van kilátás.

Ilyen előzmények után Antonio Conte a Courtois – Azpilicueta, Christensen, Rüdiger – Moses, Kanté, Fabregas, M. Alonso – Pedro, Willian – E. Hazard tizenegyet küldte pályára, míg kollégája, Ernesto Valverde a Ter Stegen – Sergi Roberto, Piqué, Umtiti, Jordi Alba – Rakitic, Busquets, Paulinho – Messi, L. Suárez, Iniesta kezdővel indított.

Első félidő:

A hazaiaknál kispadon foglalt helyet a télen, az Arsenaltól igazolt Giroud, így a londoniak klasszikus center nélkül álltak fel. Elől Eden Hazard amolyan Hidegkuti Nándor szerű hamis kilencesként lépegetett vissza, mozgott szabadon, kavart a támadó harmadban és osztogatta a labdákat.

Eléggé élt is a kis belga, az ötödik percben mindjárt egy lövéssel veszélyeztetett.

Tíz perccel később, a túloldalon válaszként Lionel Messi Paulinho fejére tette a labdát, de a labda a kapu mellé szállt. A Barca szokás szerint átvette az irányítást – 71 százalékban birtokolta a labdát az első 45 percben –, erre válaszul mégis a Chelsea jelezte győzelmi szándékát nyomatékosabban két kapufával.

Willian előbb a 33.,

majd a 41. percben középről, szinte ugyanonnan, ugyanúgy, csak először a bal, majd a jobb kapuvasat találta telibe – Ter Stegen csak repült, de későn.

A nagy iramon és a mezőnyjátékon kívül nagyjából ennyi emlékezetes történt az első félidőben.

Második félidő:

A második félidő némi keménykedéssel startolt, a török Cüneyt Cakir tíz perc alatt kis híján többet fújt a sípjába, mint az elsőben összesen. Pályán voltak, játszottak is a felek, de 17 percen át megint csak meddő módon. Aztán végre történt valami; Williant, ki más, Hazard szolgálta ki a 62. percben, aki tolt egyet és megint középről jobbal, 18-ról, lapos lövéssel a lábak alatt, mellett próbálkozott, ezúttal sikerrel. A labda a bal kapufa mellett, de a hálóban kötött ki (1-0). Ez volt a brazil 9. gólja a BL-ben, a hatodik a 16-oson kívülről.

A gól hatására még erősebb lett a Barca offenzíva, de a Chelsea olyan 5-4-es védővonalat húzott a kapuja elé, amely ellen nem nagyon tudott mit tenni a katalán csapat. A hazaiak végképp a kontrákra helyezkedtek be.

Aztán ezen a szinten egy döbbenetes hiba gólhoz segítette Messit és a Barcát: a jobb védő posztjáról érthetetlen módon passzolt a 16-oson belül középre, de még csak nem is emberhez Christensen, amire Iniesta csapott le, Messihez továbbított, aki 11-ről nem hibázott (1-1).

Az argentin a 75. percben szerzett góljáig a legkevesebbet futotta, a nevét alig lehetett kiejteni, aztán tessék, csak volt ott, ahol és amikor kellett és megszerezte első gólját a Chelsea ellen! Eddig kettőt lőtt a Barcelona kapura a meccsen, ezeknek az ötven százaléka viszont gól lett.

Pár sárga lapon kívül más már nem történt. Az 1-1-es döntetlen és az idegenben lőtt gól azt jelenti, hogy a Barcelona hazai pályán játszott visszavágó miatt mindenképp közelebb van a továbbjutáshoz.