A Barca csúnyán elrontotta a Real karácsonyát

Dajka Balázs

újságíró. 2017. 12. 23. 14:57

Hiába játszott jóval veszélyesebben a Real Madrid a Barcelona elleni rangadó első félidejében, a szünet után a katalánok rákapcsoltak, és végül simán, 3-0-ra nyerték a spanyol bajnokság csúcsmeccsét.

24 meccses veretlenségi sorozattal érkezett a Barcelona a madridi rangadóra, Messiék az utolsó vereségüket még augusztus 16-án szenvedték el, amikor a spanyol Szuperkupa-döntő visszavágóján 2-0-ra kikaptak a Bernabéuban a Realtól.

A vesztett pontok tekintetében a Barcelona nyolc ponttal állt jobban az El Clásico előtt, úgyhogy a Realnak volt sokkal nagyobb vesztenivalója.

Ezzel a koreográfiával készültek a madridi ultrák:

Ennek megfelelően Zidane csapata nagyon harcos hangulatban kezdte a meccset, és már a második percben gólt szerzett, Casemiro csúsztatása után Cristiano Ronaldo fejese a lécről pattant a gólvonal mögé, de a partjelző már lest jelzett, és a visszajátszás alapján igaza is volt.

A következő izgalmas jelenetnél ismét Cristiano Ronaldo volt a főszereplő, aki Kroos mesteri előkészítése után tőle szokatlan módon óriási luftot rúgott 14 méterre a Barca kapujától.

Félórának kellett eltelnie, mire a Barca először adott életjelet arról, hogy megérkezett a meccsbe, Messi tett pazar labdát a védők mögé bemozgó Paulinhónak, aki középpályás létére már hat gólnál jár, de a hetediket nem szerezte meg, mert Navas óriásit védett.

Helyzetre helyzettel válaszolt a Real, Ronaldo vette célba a bal alsót, de Ter Stegen bal lábbal odaért a lövésre. Ronaldo hol a bal, hol a jobb oldalon tűnt fel, a 36. percben éppen Jordi Albát hagyta faképnél, de a beadása nem jutott el Benzemához, mert hárman is figyeltek az ebben a szezonban amúgy is mérsékelten veszélyes francia csatára.

Benzema aztán majdnem ránk cáfolt, mert Marcelo beadása után látszólag tökéletesen fejelt, de a bal kapufa nem volt vele, így lett a középkezdés helyett kirúgás a jelenete vége. Benzema igazán peches ebben az idényben, több a kapufája, mint a gólja (6, illetve 5).

Az első félidőben a Real kétszer annyit próbálkozott (9-4), de a kaput mindkét csapat csak kétszer-kétszer találta el. A második félidő első helyzeténél Luis Suárez lapos lövésére ért le Navas, de az 54. percben már az uruguayi nyerte kettejük párharcát egy tanítanivaló akció végén: Rakitic lépett be a támadásba, így a Barca 3 a 2-ben indulhatott meg, Rakitic Sergi Robertót választotta, aki egyből középre gurított, Suárez pedig a kapuba passzolt.

A gól után előbb Casemiro, majd Sergio Ramos fenyítette meg Suárezt, de nem sikerült elvenni a kedvét az uruguayinak, aki Messi óriási passza után előbb Navasba lőtte a ziccert, majd a kapufát is eltalálta, aztán Paulinho fejesét Carvajal ütötte ki kapus módra kézzel, amiért ő piros lapot, a Barca tizenegyest kapott.

A büntetőt Messi felvarrta a léc alá, ez volt a 15. gólja a Bernabéuban, csak összehasonlításképpen, Ronaldo ötöt lőtt hazai pályán a Barca ellen. Messi ezzel 526 gólnál tart a klubjában, így Gerd Müllert lehagyva ő a topligák történetének legeredményesebb játékosa. Az El Clásicókon huszonötször, a 2017-es évben ötvenszer volt eredményes klubjában a Barca tízese.

Zidane akcióba dobta Bale-t és Asensiót is, és a walesinek volt is óriási helyzete, de Ter Stegent találta el. Aztán Sergio Ramos szerezhette volna meg azt a gólt, ami visszahozza a madridi reményeket, de telibe találta éles szögből a német kapus vállát.

Az utolsó percekben a Barca cseréi bevihették volna a kegyelemdöfést, André Gomes két lehetőséget is elpuskázott, de a 93. percben Messi megmentett egy labdát az oldalvonalnál, aztán simán elment Marcelo mellett, és a visszapasszát Aleix Vidal lőtte kapura, a labda pedig átcsúszott a vetődő Navas kezei között.

A Barcelona így sorozatban harmadszor nyert a Real otthonában, és elintézte, hogy a nagy rivális kiszálljon a bajnoki címért futó versenyfutásból. Ráadásul ebben a fordulóban az összes eredmény a Barcának kedvezett, mivel az Atlético után a Valencia is kikapott, a Villarreal Carlos Bacca góljával vitte el a három pontot a Mestallában.