4-0-ás vezetésről sem volt képes nyerni a Borussia Dortmund a Bundesligában

Az első félidő végén már írtunk egy cikket a Borussia Dortmund-Schalke 04 rangadóról: akkor azt mutattuk meg, hogy a játékvezetőben elakadt passz utáni kontrából hogyan szerzi meg a vezetést a hazai csapat. A félidőben pedig 4-0-ra vezetett a Dortmund, igazi kiütésnek tűnt a meccs.

Csakhogy a túlzott kényelem ismét megbosszulta önmagát, és a Schalke óriásit játszott a második játékrészben, és előbb feljöttek egy gólra, majd a hét perces hosszabbítás során, a 94. percben ki is egyenlítettek.

Az egyenlítő találat:

A nem mindennapi meccs végül maradt 4-4, a Borussia Dortmund a szezon leolvadását, a Schalke 04 pedig a feltámadását hozta.

Eredmények, 13. forduló, Bundesliga:

Augsburg–Wolfsbug 2–1 (Gregoritsch 51., Finnbogason 78., ill. Didavi 40.)
Borussia Dortmund–Schalke 4–3 (Aubameyang 12., Stambouli 18. – öngól, Götze 20., Guerreiro 25., ill. Burgstaller 61., Harit 65., Caliguri 86.)
Eintracht Frankfurt–Bayer Leverkusen 0–1 (Volland 76.)
Freiburg–Mainz 2–1 (Petersen 51., Kath 91., ill. Trochowski 92.)
RB Leipzig–Werder Bremen 2–0 (Keita 34., Bernardo 87.)

1. Bayern München 12 9 2 1 30–8 +22 29
2. RB Leipzig 13 8 2 3 22–15 +7 26
3. Schalke 13 7 3 3 20–14 +6 24
4. Borussia Dortmund 13 6 3 4 33–20 +13 21
5. Mönchengladbach 12 6 3 3 21–21 0 21