Még sosem ütött ki ennyire senkit a baszk focicsapat a La Ligában

Futó Csaba
Futó Csaba

újságíró. 2017. 11. 20. 23:20

Az Eibar házigazdaként 5-0-ra legyőzte a Real Betis csapatát a spanyol labdarúgó-bajnokság 12. fordulójának hétfő esti zárómérkőzésén. A vendég sevillai csapat már a hatodik percben hátrányba került, ráadásul egy öngóllal, majd a második félidőben Aissa Mandi tizenhatoson belüli szabálytalansága nem csak tizenegyest, de piros lapot is ért az 55. percben.

Az Eibar történetének legnagyobb arányú győzelme ez az 5-0-s siker a La Ligában.

Ezzel kicsit el tudtak lépni a hazaiak a kiesőzónától. Az Eibar így is a 17., de négy pont az előnyük a Málagával szemben. A Betis nem tudta kihasználni, hogy riválisai is botladoztak.

Eredmény – La Liga, 12. forduló

Eibar – Betis 5-0 (2-0)

Gólszerzők: Amat (6. – öngól), Escalante (30.), Charles (56. – 11-esből, 71.), Enrich (80.)

Piros lap: Mandi (55.)