Óriási potyagóllal segített be a portugáloknak a magyar származású kapus – videó

Mindössze második meccsét játszott az amerikai válogatottban a magyar származású Ethan Horvath, aki egy ideig valószínűleg nem fogja elfelejteni a portugálok elleni felkészülési meccset. A vébéről lemaradó amerikaiak 1-0-ra vezettek Weston McKennie szép góljával, de tíz perccel később jött a Horvath számára kellemetlen pillanat, Antunes Roberto Carlos-módra onnan is ellőtte, ahonnan más beadást várt, Horvath pedig olyan szerencsétlenül nyúlt a labdához, hogy az a lábai között becsorgott.

1:18-nál látható a jelenet a videón:

Horvathot a szünetben Bill Hamid váltotta, a meccsen már nem volt több gól, 1-1 lett a vége. A magyar származású, 22 éves kapus a belga Club Brugge légiósa, és klubjában is kapott egy emlékezetes gólt, a Charleroi ellen azt hitte, hogy les miatt szabadrúgást ítélt a bíró, és letette a labdát a földre, amit az ellenfél szemfüles csatára elvett tőle.

A Brugge egyébként vezeti a belga bajnokságot, és a legkevesebb gólt kapta (12), a 14 találkozóból tizenkettőn Horvath védett.