Gulácsi parádézott, mégis kikapott a Lipcse a Bayern ellen

Németországban hétközi kupafordulót rendeztek. A szerdai játéknap, és úgy an bloc a Német Kupa legnagyobb meccse idén eddig a Bayern München lipcsei vendégjátéka volt.

A hazaiak kapujában ott volt Gulácsi Péter, a magyar válogatott első számú hálóőre is.

Mindkét csapat a lehető legerősebb keretével állt fel, és ez érződött a meccsen. A kőkemény taktikai csatát a 68. percben törte meg először gól: a Lipcse szerzett vezetést Forsberg büntetőből.

Nem kellett sokat várni a müncheni egyenlítésre: a 73. percben a spanyol Thiago Alcantara fejelt Jérôme Boateng ívelése után Gulácsi kapujába. 1-1.

A rendes játékidőben és a hosszabbításban sem sikerült dűlőre jutni, jöhettek a tizenegyesrúgások.

Végül a lipcseiekhez most csak csereként beálló Timo Werner hibázott, így a Bayern München jutott tovább.

Az összefoglaló:

Gulácsi Péter remekül játszott, kulcsvédéseivel meccsben tartotta a Lipcsét az utolsó pillanatokig. Nem véletlen, hogy végül őt választották a találkozó legjobb játékosának.