NB I: végre újból nyert a bajnoki címvédő, ikszelt a listavezető

A címvédő Budapest Honvéd már a hetedik percben megszerezhette volna a vezetést a Haladás ellen, de Holender Filip gólját les miatt nem adta meg a játékvezető. Változatos volt az első félidő, eleinte a kispestiek támadtak többet, majd kiegyenlítetté vált a játék. Közvetlenül a szünet előtt vezetést szereztek a vendégek: Devecseri Szilárd buktatta Gazdag Dánielt a tizenhatoson belül, a büntetőt a magyar válogatott Eppel Márton értékesítette.

Az 57. percben Kiss Tamás óriási góljával egyenlítettek a szombathelyiek, majd a hajrában Eppel Márton hasonló távolságból, 15 méterről volt eredményes (1-2), és ezzel beállította a végeredményt.

A kispestiek három vereség és két döntetlen után nyertek ismét a magyar első osztályban.