Kispesten verte el a Vasas a Honvédot

A címvédő Budapest Honvéd labdarúgócsapata otthon fogadta a Vasast az NB I 11. fordulójának záró meccsén, és bár a kispestiek kezdték aktívabban a mérkőzést, Remili a 14. percben az angyalföldieknek szerzett vezetést. Nem kellett sokat várni a Honvéd nagy egyenlítési lehetőségére, a sérült Burmeister helyére beálló Vaskó a 21. percben összehozott egy büntetők a hazaiaknak, de Lanzafame lövését védte Kamenár.

Kicsit leült ezután a mérkőzés, komolyabb helyzet nem is volt a szünetig. A második félidő elején aztán percek eldöntötte a mérkőzést a Honvéd, előbb egy szerzett labda után Remili ugrott ki és fejezte be higgadtan a támadást, majd egy szöglet után Gaál is betalált, az 53. percben így már 0-3 volt az állás.

Kétgólos hátrányból nyert a Fradi, otthon kapott ki a Felcsút
A Videoton fordulatos mérkőzésen verte a DVTK-t, az Újpest a Debrecennel ,a Haladás a Mezőkövesddel nem bírt. Az NB I 11. fordulójának eredményei.

A 70. percben volt egy szépítési lehetőség a Honvéd előtt, de Kamenár védte Danilo lövését. A 76. percben aztán már betalált a kispestiek brazilja, egy szabadrúgás után fejelte a léc alá a labdát. Bár lendületbe jöttek ettől a hazaiak, esélyük sem volt még csak a döntetlenre sem, főleg, amikor Kambert kiállította Kassai. A védő előbb fellökte Benest, majd látványosan dühöngött, Kassai elé fejelte a labdát a kezéből, azaz pillanatok alatt begyűjtött két sárgát.

A vége 1-4 lett, mert Remili kiszorított helyzetből leadott lövését még bevédte Gróf. A Vasas ezzel megelőzte riválisát a tabellán és feljött a negyedik helyre, míg a Honvéd már öt meccse nyeretlen. Két döntetlen mellett a mostani volt a harmadik vereség.