A Fradi kétszer állt fel a padlóról

A Vasas kétszer vezetett, de Szivacski kiállítása megpecsételte a sorsát. A Diósgyőr is vezetett Debrecenben, majd már a levegőben lógott a döntetlen, amikor még kettőt lőtt a Loki.

A legutóbb bronzérmes Vasas kétszer vezetett, a 72. percben viszont emberhátrányba került, és végül 5-2-re kikapott a Ferencváros vendégeként a labdarúgó OTP Bank Liga nyolcadik fordulójának szombati játéknapján.

Meggyőző játékkal kezdett a házigazda, mégis a Vasas szerzett vezetést: a 14. percben Kulcsár Tamás a tizenhatos vonaláról egy pattanást követően bombázott a kapu bal oldalába. Percekbe telt, amíg a Ferencváros rendezni tudta a sorait, a 32. percben aztán sikerült egyenlítenie. Egy indítás elcsúszott ugyan Böde Dániel előtt, de így lett jó az egész meccsen lendületes ghánai Josiph Paintsilnak, aki góllal tudott bemutatkozni a Ferencvárosban.

A 60. percben ismét az angyalföldiek jutottak gólelőnyhöz, akkor Gaál Bálint látványosan emelte át a labdát a kapujából kilépő Dibusz Dénes fölött. A házigazdák egyenlítésére ezúttal csak két percet kellett várni: az egész találkozón rendkívül aktív Varga Roland közelről, éles szögből lőtt a hosszú sarokba. A második félidő közepén Szivacski Donát két perc alatt két sárga lapot kapott, az emberelőnybe kerülő Ferencváros pedig a hajrában két perc alatt lőtt két góllal – Varga másodszor volt eredményes, majd a csereként pályára lépő Priskin Tamás talált a Vasas kapujába – eldöntötte az összecsapást. A kegyelemdöfést Varga adta meg, aki a 93. percben értékesítette az ellene elkövetett szabálytalanságért megítélt büntetőt.

OTP Bank Liga, 8. forduló:

Ferencváros-Vasas 5-2 (1-1)
Groupama Aréna, 7135 néző, v.: Bognár T.
gólszerzők: Paintsil (32.), Varga R. (62., 82., 93. – a harmadikat 11-esből), Priskin (84.), illetve Kulcsár (14.), Gaál (60.)
sárga lap: Marcos Pedroso (43.), illetve Ristevski (52.), Hangya (55.), Szivacski (70., 72.), James (92.)
kiállítva: Szivacski (72.)
Ferencváros: Dibusz – Lovrencsics G., Otigba, Leandro, Marcos Pedroso – Gorriarán (Priskin, 76.), Spirovski – Varga R., Paintsil, Moutari (Botka, 67.) – Böde (Rui Pedro, 85.)
Vasas SC: Kamenár – Burmeister, James, Ristevski – Szivacski, Berecz, Vida, Hangya – Kulcsár (Vergosz, 63.), Gaál (Vaskó, 77.), Remili (Vogyicska, 74.)

Hátrányból fordítva nyert a DVSC

A hajrában már-már úgy tűnt, döntetlen lesz a meccs vége, ám az utolsó percekben a debreceniek kétszer is bevették a vendégek kapuját.

DVSC-Diósgyőr 3-1 (1-1)
Nagyerdei Stadion, 5538 néző, v.: Berke
gólszerzők: Varga K. (11.), Takács T. (85.), Tabakovic (88.), illetve Óvári (4.)
sárga lap: Mengolo (56.), Varga K. (60.), Takács T. (93.), illetve Nagy T. (40.), Ugrai (55.)
DVSC: Nagy S. – Bényei, Kinyik, Szatmári, Ferenczi – Varga K. (Mészáros, 90.), Jonanovic, Tőzsér, Bódi (Takács T., 81.), Mengolo (Tabakovic, 68.)- Könyves
Diósgyőr: Antal – Nagy T., Lipták, Karan, Forgács (Tamás, 81.) – Vela, Busai, Villar, Óvári (Bárdos, 66.) – Ugrai, Makrai (Ioannidis, 75.)

Senkinek sem jó döntetlen

A Mezőkövesd hat, az újonc Balmazújváros pedig immár négy forduló óta nyeretlen, miután nem bírtak egymással a két csapat történetének első NB I-es meccsén.

Mezőkövesd Zsóry FC-Balmaz Kamilla Gyógyfürdő 2-2 (0-1)
Mezőkövesd, 2544 néző, v.: Farkas Á.
gólszerzők: Lázár (58.), Strestík (70.), illetve Arabuli (35., 88.)
sárga lap: Cseri (40.), Lázár P. (62.), Fótyik (86.), illetve Tamás (21.), Sigér (32.), Habovda (43.)
Mezőkövesd Zsóry FC: Tujvel – Lázár P., Hudák, Szeles, Fótyik – Keita, Mlinar (Veselinovic, a szünetben) – Farkas D., Tóth B. (Koszta, 75.), Cseri – Strestík
Balmaz Kamilla Gyógyfürdő: Horváth L. – Habovda, Tamás L., Rus, Uzoma – Vajda (Rácz, 80.), Sigér (Maisuradze, 80.), Haris – Arabuli, Zsiga, Andric (Kovács Á., 61.)

Zárt kapus meccs Újpesten

Az Újpest-Puskás mérkőzésen a házigazdák az MLSZ fegyelmi bizottságának döntése értelmében egymás után második hazai meccsüket játszották nézők nélkül. Ha lett is volna hangulat, az 53. percre biztosan elromlott volna, amikor 0-3 állt az eredményjelzőn.

Újpest FC-Puskás Akadémia 1-3 (0-1)
Szusza Ferenc Stadion, zárt kapus, v.: Andó-Szabó
gólszerzők: Novothny (72.), illetve U. Diallo (22.), Knezevic (49., 53., az elsőt 11-esből)
sárga lap: Zsótér (61.), illetve Osváth (28.), Knezevic (87.)
Újpest FC: Pajovic – Pauljevic, Litauszki, Bojovic, Mohl –  Windecker, Saletros – Zsótér (Simon K., 61.), Nagy D., Nwobodo (Novothny, 63.) – Tischler (Selmani, 73.)
Puskás Akadémia: Hegedüs L. – Osváth, Heris, Vanczák, Balogh B. – Mevoungou – Molnár G. (Prosser, 63.), Knezevic, Bacelic-Grgic (Márkvárt, a szünetben), Szakály P. (Latifi, 82.) – U. Diallo