Budapest, 2017. április 26.
A ferencvárosi Böde Dániel (szemben) és Varga Roland a labdarúgó Magyar Kupa elõdöntõ elsõ, Ferencváros - Budafok mérkõzésén a Groupama Arénában 2017. április 26-án.
MTI Fotó: Illyés Tibor

Magyar Kupa: nyolcat hintett a Fradi az elődöntőben

Mandják Géza

újságíró. 2017. 04. 26. 19:49

A Magyar Kupa második szerdai elődöntőjében a Ferencváros fogadta az aktuális kiírás meglepetéscsapatát, a Budafokot.

A harmadosztályú csapat már az első félidőben ötgólos hátrányt szedett össze, Bognár István kezdte meg a gólgyártást a 13. percben.

A korábbi DVTK-játékos az első félidő derekán dobta ki a jobb oldalra a labdát, Varga Roland pedig felnézett, és Böde Dániel elé tálalt. A csatár estében lőtt a vendégek hálójába.

Vaszicsku Gergő szépíthetett volna a 36. percben, de egy szöglet után centikkel a jobb kapufa mellé fejelt.

Nem sokkal később Varga volt eredményes a túloldalon, Janek Sternberg gurított középre, csapattársa pedig a kapuba passzolta a labdát.

Bognár már a második találatát szerezte egy fifikás szabadrúgás-variáció után. Amadou Moutari is feliratkozott a gólszerzők közé az első félidő hajrájában, Leandro hozta kihagyhatatlan helyzetbe a nigériai játékost.

A második félidőben három perc alatt hármat vágott a Ferencváros, előbb Böde köszönt be, majd Marco Djuricin duplázott. 8-0 lett a vége, kvázi bejutott a fináléba a Fradi.

Fogadj a szezon legjobb meccseire a Tippmixpron!

Szerdán délután a Vasas nyert 2-0-ra a Mezőkövesd ellen. A párharcok visszavágóit május 17-én rendezik.