EL: a hajrában büntették meg a MU-t, fordulatos meccsen nyert a Celta

Csütörtök este négy mérkőzést rendeztek volna 21:05-től az Európa Liga negyeddöntőjében. Csak három kezdődött el időben, a török drukkerek ugyanis balhéztak Lyonban, amiért 45 percett csúszott az a meccs.

Az utóbbi 5 meccséből négyet megnyerő Anderlecht az egyre jobb formába lendülő Manchester Unitedet fogadta.

Marcus Rashford centerezése után Jesse Lingard találta telibe a kapufát a 18. percben.

Antonio Valencia jobb oldali beadása után Rashford kapásból lőtt a jobb alsó felé. Ezt még védte Ruben kapus, de a kipattanót Henrikh Mkhitaryan a léc alá küldte közvetlen közelről.

Fogadj a szezon legjobb meccseire a Tippmixpron!

Henrikh Mkhitaryan Goal Anderlecht 0 – 1… by Score5

Matteo Darmian erőből lőtte középre a labdát a második félidő elején, Mkhitaryan perdítése centikkel kerülte el a bal felső sarkot.

A 86. percben aztán jött az egyenlítés, Ivan Obradovic beadását a 21 éves Leander Dendoncker fejelte a jobb alsóba. 1-1 lett a végeredmény, a United várhatja kedvezőbb helyzetből a visszavágót.

Az Ajax simán nyert a Schalke ellen, a Celta Vigo pedig gólzáporos meccsen verte a Genk csapatát. A visszavágókat április 20-án rendezik.