Kijutott az Eb-re az U17-es magyar válogatott

Vasárnap délután Norvégia ellen lépett pályára a magyar U17-es válogatott. A meccs tétje az Eb-kvalifikáció volt, a mieinknek nyerniük kellett a biztos továbbjutáshoz.

A skandinávok keményen védekeztek, s már úgy tűnt döntetlennel ér véget a meccs, de aztán jött Szoboszlai Dominik.

Kovács gurította vissza a labdát, a csapatkapitány pedig óriási bombagólt lőtt a jobb felső sarokba.

Fogadj a szezon legjobb meccseire a Tippmixpron!

Szoboszlai egyébként az oroszok ellen kétszer is betalált, második gólját akkor is a mérkőzés hosszabbításában szerezte.

A magyar válogatott ezzel a győzelemmel csoportelső lett, 14 év szünet után harcolták ki az U17-es kontinenstornán való részvételt a mieink.

A korosztályos Eb-t Horvátország rendezi május 3. és 19. között, a tornán 16 csapat vesz részt.

U17-es Eb-selejtező, végeredmény:

Norvégia – Magyarország 0-1 (0-0)
G: Szoboszlai 80+3.

A csoport végeredménye: 1. Magyarország 6 pont (3–2), 2. Norvégia 4 (5–3), 3. Izrael 4 (1–3), 4. Oroszország 2 (3–4)