FA Kupa: egy nagyágyú már ott van az elődöntőben

Szombat kora délután került sor az angol labdarúgó FA Kupa első negyeddöntőjére. A Riverside Stadionban két Premier League-csapat, a Middlesbrough és a Manchester City találkozott.

Az esélyesebb City már a 3. percben megszerezte a vezetést, David Silva öt méterről talált a kapuba, miután a környéken egyetlen védő sem tartózkodott (0-1).

A mérkőzést eldöntő gólra a 67. percig kellett várni, akkor Sergio Agüero lőtt a hálóba egy szépen felépített támadás után (0-2).

Sikerével Pep Guardiola együttese bejutott a Wembleyben sorra kerülő elődöntőbe. A világ leghíresebb kupasorozatának negyeddöntőjében az Arsenal az ötödosztályú Lincoln Cityvel találkozik. A Tottenham a harmadosztályú Millwall ellen játszik, míg a forduló szuperrangadóját hétfőn rendezik, akkor a Chelsea a Manchester United gárdájával csap össze.

Fogadj a szezon legjobb meccseire a Tippmixpron!