Nagy Ádám: Otthon ezt sokan az én nyakamba fogják varrni

Azt követően, hogy a hétvégén az egy kihagyott tizenegyest, két kiállítást és nyolc gólt hozó meccsen csúnya vereséget szenvedett a Bologna (Bologna-Napoli 1-7), szerdán újabb hazai bajnoki várt Nagy Ádámékra, mégpedig az AC Milan ellen.

Nos, a szerdai meccsen nem esett nyolc gól, csak egy, de itt is volt kiállítás, mégpedig kettő is. A 38. percben a vendégek közül Gabriel Paletta kapta meg második sárga lapját, így mehetett zuhanyozni, majd az 59. percben a szintén milános Juraj Kuckát épp Nagy Ádámról állították ki.

0-0 volt ekkor az állás, és a bolognai szurkolók kezüket dörzsölve várták, kettős emberelőnyben mikor őrli fel végre Donadoni edző csapata ellenfelét. Hiába játszottak bő 30 percen át kilencen a vendégek, övék lett a végső siker: a 89. percben Pasalic  egy kontra végén győztes gólt szerzett.

Aki érti mi a bánat történik mostanság Bolognában az kérjük írja meg, mert, hogy valami nincs rendben, az biztos. Két ilyen furcsa zakót ritkán szenved el egy csapat egymás után három nappal.

Fogadj élőben most vagy soha a Tippmixproval!

Nagy Ádám érthető módon elkeseredetten nyilatkozott a mérkőzést követően az origo helyszínen tartózkodó újságírójának. Válogatott középpályásunk azt mondta, még nem nézte vissza a gólt.

Nem tudom pontosan felidézni, de gondolom, hogy otthon sokan az én nyakamba fogják varrni. Szó sincs arról, hogy másra kenném a felelősséget, én lettem volna a legboldogabb, ha le tudom védekezni ezt a szituációt, de ha a mögöttem érkező játékos kapja a labdát, és én futok tovább, akkor ez tényleg az én hibám lett volna

– fogalmazott Nagy. Mondjuk mi nem varrjuk a nyakába. Tény századmásodperc alatt döntenie kellett a két támadó közül melyikre mozdult rá és rosszul választott, de az ilyen szituációk hibaforrását előbb kell keresni. Például ott, ki és hogyan vesztett labdát a kontra előtt, aztán meg ott, Deulofeu miként verhette át ilyen simán Maiettát, Viviani miért csak figyelte ezt és hogyan guríthatott középre Krafth lábai között?