A Real Madrid úgy kiesett a kupából, mint a pinyt

Egy elég jó, izgalmas, Ronaldo bombagóllal tarkított találkozón őrizte meg egy gólos előnyét a Celta Vigo szerdán, a Spanyol Kupa visszavágóján. A múlt heti odavágón nem kis meglepetésre otthon, a Benabeuban kapott ki a Real Madrid (1-2), ami némiképp kiegyenlítetté tette a párharc végeredményének kérdését.

De valljuk meg, az a Real, amely negyven meccsen keresztül nem talált legyőzőre alkalmasnak tűnt arra, hogy idegenben megfordítsa az eredményt és bejusson a Király Kupa elődöntőjébe.

Nos, ez a Real, már nem az, amelyik a nagy sorozatot csinálta. Megtorpant az utóbbi időben.

Aztán a 43. percben Danilo lábáról a hazaiak még növelni is tudták az idegenben szerzett előnyt. A 62. percben Cristiano Ronaldo bődületes szabadrúgásgóllal adott reményt újra a madridi továbbjutásra, de a 85.-ben Wass, egy jobb belsővel rendkívül elhelyezett 17 méteres lövéssel összesítésben újra két gólosra növelte az előnyt. A 90. percben Vázquez egy szép csukafejessel még egalizált, de ez a Real számára már csak szépségtapasz maradt, a továbbjutásra nem volt elegendő.