Afrika Kupa: Ghána bejutott a negyeddöntőbe

Az Afrika Kupa csoportkörének második fordulójában Ghána Malival csapott össze szombaton.

A 21. percben Jordan Ayew nagyszerűen ívelt a tizenhatoson belülre, Asamoah Gyan pedig a jobb alsóba fejelt.

Mali legjobbjai a második félidőben 13-szor próbálkoztak kapura lövéssel, de csak háromszor dolgoztatták meg Brimah Razak kapust.

Bakary Sako egyenlíthetett volna a hajrában, de a felsőlécet találta el, így maradt az 1-0.

A D-jelű kvartett másik szombati meccsén Egyiptom és Uganda mérte össze erejét. Ezen a meccsen is csak egy gól született, azt Abdallah El-Said szerezte a 89. percben.

Ghána továbbjutott, Malinak nyernie kell Uganda ellen az utolsó körben, ha ki akarja ejteni Egyiptomot. Utóbbi csapatnak a negyeddöntőhöz egy döntetlen is elég a 3. fordulóban.