BL: Bayern-Arsenal és PSG-Barca slágermeccsek a nyolcaddöntőben

Hétfőn déltől Nyonban rendezték a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének sorsolását.

A kvartettek győztesei valamely csoport második helyezettjét kaphatták ellenfélnek. Azonos nemzetbeli együttesek a sorozat ezen szakaszában még nem kerülhettek össze egymással, illetve az azonos csoportból érkezők sem.

A nyolcaddöntő első mérkőzéseit február 14-én és 15-én, illetve 21-én és 22-én bonyolítják le, a visszavágókra pedig március második és harmadik hetében kerül sor. A második helyezett együttesek kezdenek majd hazai pályán. A BL-döntőt 2017. június 3-án, Cardiffban rendezik.

• Sevilla

A Bayern München és az Arsenal az utóbbi négy kiírásból háromszor is összemérhette erejét. 2013-ban és egy évvel később is a nyolcaddöntőben találkozott a két csapat, mindkétszer a bajorok ünnepelhettek továbbjutást. A 2014-15-ös kiírásban elkerülte egymást a két gárda, de tavaly a csoportban ismét találkoztak. Mindkétszer a hazai csapat aratott győzelmet.

A PSG vezetői foghatják a fejüket, hiszen a Barcelona a két gárda utóbbi négy meccséből hármat megnyert. A 2014-15-ös kiírásban négy alkalommal is összecsapott a két együttes: a csoportban a PSG nyert hazai pályán, idegenben viszont kikaptak a párizsiak. Csakúgy, mint a negyeddöntő mindkét mérkőzésén (1-3, 2-0)

A címvédő Real Madrid a kiszámíthatatlan Napoli ellen harcolhatja ki a negyeddöntőt, a tavalyi kiírás másik finalistája, az Atlético Madrid pedig Németországba utazik februárban.