Premier League: a West Brom védője ajándékozott egy győzelmet a Chelsea-nek

A sorozatban nyolc bajnoki győzelmet arató Chelsea a West Bromwich Albion ellen lépett pályára a Premier League 15. fordulójában.

A mérkőzés nem úgy alakult, ahogy azt a londoni együttes drukkerei előzetesen eltervezték. Antonio Conte együttese hiába birtokolta több mint 70 százalékban a labdát, még helyzetig sem tudtak eljutni. Az első félidőben egy megpattanó N’Golo Kanté lövés, valamint egy David Luiz szabadrúgás okozott némi veszélyt Ben Foster kapuja előtt.

A birminghamiek masszívan védekeztek, olykor,olykor Thibaut Courtois kapuja elé is eljutottak, igaz a belga hálóőr vérnyomása nem nagyon emelkedett.

Helyzet van! Ne hagyd ki a legjobb meccseket. Tippelj a Tippmixpron!

A fordulást követően is nagy mezőnyfölényben játszott a Chelsea, de lehetőségek újfent nem tudott kialakítani. A 76. percben aztán egy egyéni hiba eldöntötte a három pont sorsát. Gareth McAuley volt határozatlan Diego Costával szemben, a csatár elvette tőle a labdát, majd nagyszerű lövéssel kipókhálózta a hosszú felsőt (1-0).

A Kékek sorozatban a kilencedik győzelmüket aratták a PL-ben, így továbbra is vezetik a tabellát.