Lejátszották a szezon legőrültebb meccsét a Premier League-ben

A Liverpool hazai pályán 2-0-ra legyőzte a Sunderland csapatát az angol labdarúgó-bajnokság 13. fordulójának szombati játéknapján, ezzel visszaállt a tabella élére. Jürgen Klopp vezetőedző együttese immáron 11 bajnoki óta nem talált legyőzőre.

Továbbra sem megy a címvédő Leicester Citynek a Premier League-ben: Claudio Ranieri csapata – amely a Bajnokok Ligájában már bejutott a nyolcaddöntőbe – ezúttal hazai közönség előtt a Middlesbrough-val szemben hullajtott pontokat úgy, hogy a 94. percben egyenlített.

A forduló legelképesztőbb mérkőzését a Swansea City és a Crystal Palace játszotta egymással: a vendég londoniak korán vezetést szereztek, ezt követően azonban a második félidő közepére 3-1-re elhúzott a hazai csapat. A Crystal Palace a 75. és a 84. perc között három gólt szerezve fordított (3-4), azonban a csereként pályára lépett Fernando Llorente a 91. és a 93. percben duplázott, ezzel megszerezte a Swansea Citynek a győzelmet.