Nagy Ádámék nyerték a Serie A “magyaros” rangadóját

Két magyar futballista egymás ellen lépett pályára az olasz labdarúgó-bajnokság (Serie A) 13. fordulójában. A Bologna csapatában Nagy Ádám, míg a Palermo együttesében Sallai Roland volt ott a kezdőcsapatban. A szicíliaiak másik magyarja, Balogh Norbert sérülése miatt nem került be a keretbe.

Kisebb meglepetésre a forduló előtt utolsó előtti Palermo szerezte meg a vezetést a 9. percben Nesterovski góljával (0-1). Sokáig nem örülhettek a vendégek, a 20. percben Destro már egalizálni is tudott (1-1).

A három pont sorsa a második félidőben dőlt el, öt perc leforgása alatt Dzemaili és Viviani is gólt szerzett, amellyel kialakították a 3-1-es végeredményt.

Nagyot a 83. percben cserélték le, míg Sallai a 66. percben hagyta el a pályát.

A délutáni mérkőzéseken a Paulo Sousa vezette Fiorentina kiütéses győzelmet aratott az Empoli otthonában, míg a Lazio is magabiztosan hozta a Genoa elleni meccset. A Juventus talán legnagyobb üldözője, az AS Roma kikapott idegenben az Atalantától, a Torino pedig a sereghajtó Crotone otthonából hozta el a három pontot.

Az ebédidőben lejátszott összecsapáson a Sampdoria a 83. percben még 0-2-re állt a Sassuolo ellen, mégis nyert 3-2-re.

Ne hagyd ki az ősz legjobb legjobb focimeccseit. Fogadj a Tippmixpron!

Eredmény – Serie A, 13. forduló

Bologna – Palermo 3-1 (1-1)
Gólszerző: Destro (20.), Dzemaili (67.), Viviani (72.) ill. Nesterovski (9.)

Atalanta – AS Roma 2-1 (0-1)
Gólszerző: Caldara (62.), Kessie (90. – büntetőből)  ill. Perotti (40. – büntetőből)

Empoli – Fiorentina 0-4 (0-1)
Gólszerző: Bernardeschi (27., 61.), Ilicic (47., 67. – az elsőt büntetőből)

Lazio – Genoa 3-1 (1-0)
Gólszerző: F. Anderson (11.), Biglia (58. – büntetőből), Wallace (66.) ill. Ocampos (52.)
Piros lap: Orban (90+1 – Genoa)

Crotone – Torino 0-2 (0-0)
Gólszerző: Belotti (80., 89.)

Sampdoria – Sassuolo 3-2 (0-0)
Gólszerző: Quagliarella (84.), Muriel (86., 90+1. – a másodikat büntetőből) ill. Ricci (64), Ragusa (74.)