Anglia a 88. percben 2-0-ra vezetett a spanyolok ellen, mégsem nyert

Igazi rangadókat rendeztek a keddi játéknapon, Anglia labdarúgó-válogatottja például Spanyolországgal játszott felkészülési meccset a Wembley-ben. Lallana korai büntetőjével, majd Vardy második félidei találatával nagyon úgy tűnt, hogy az angolok meglepetésre nyerni tudnak, de aztán jött a hajrá, Aspas a 89. percben szépített, Isco pedig a 96. percben beállította a 2-2-es végeredményt.

Aspas gólja indította a spanyol hajrát:

Isco az utolsó utáni pillanatban állította be a 2-2-es végeredményt:

Volt egy olasz-német ütközet is Milánóban, ahol a hazaiak kis híján nyertek, Bellotti lövése azonban a kapufán csattant a 82. percben. Ez a meccs 0-0 lett, ez a két csapat 1996 óta nem játszott gólnélküli döntetlent egymással.

Az olaszok kapuját az első félidőben Gianluigi Buffon védte, akinek ez volt a 167. válogatott mérkőzése, így utolérte az európai játékosok örökranglistáján a spanyol kapust, Iker Casillast. A világrekord Ahmed Hasszan nevéhez fűződik, aki 184 alkalommal szerepelt az egyiptomi nemzeti csapatban.

A francia-elefántcsontparti összecsapás is 0-0-val zárult.