Kellemetlen vereségbe szaladt bele a Fradi, furcsa gól után indult be a Videoton

A címvédő Ferencváros teljesítménye elég hullámzó a labdarúgó NB I mostani szezonjában, az FTC azonban legutóbbi két bajnokiját megnyerte, így kellő önbizalommal várhatta a kiesőzónában tanyázó Paks elleni bajnokit. Nagy meglepetésre a paksiak szereztek vezetést a 15. percben Hahn révén, és bár a folytatásban a Fradi előtt akadt több lehetőség, megint csak a vendégek szereztek újabb találatot, az 58. percben Koltai volt eredményes. Thomas Doll együttese ugyan szépített (Busai a 87. percben váltotta gólra Lovrencsincs passzát), de egyenlítenie már nem sikerült, 2-1-re nyert a Paks a Groupama Arénában.

Ez volt a két csapat kilencedik egymás elleni bajnoki mérkőzése a fővárosban, és a paksiak most először tudtak győzni.

Ne hagyd ki az ősz legjobb legjobb focimeccseit. Fogadj a Tippmixpron!

A bajnoki címre pályázó Videoton a Gyirmótot fogadta Felcsúton, és már a harmadik percben vezetést szerzett egy elég fura góllal: Sebők a hazagurított labdát Lazovicba bombázta, majd a lepattanót Feczesin passzolta a kapuba. Innentől kezdve nem volt megállás, a fehérváriak legyalulták ellenfelüket, Feczesin és Scepovic is két-két góllal zárt, 4-0 lett a vége. A Fradi vereségével a Videoton feljött a második helyre.

Itt van a Vidi első félidei három gólja, benne a már említett furcsa találattal:

A Fradinak az sem jött túl jól, hogy a Budapest Honvéd, ha nehezen is, de legyőzte otthon a Diósgyőrt. Lanzafame a 74. percben értékesített egy büntetőt (Antal kapus volt szabálytalan), majd Koszta biztosította be a győzelmet. De, ha Antal nem úgy véd a hajrában, ahogy, nagyobb is lehetett volna a kispestiek győzelme.

A Haladás az MTK-val játszott 1-1-es döntetlent, a Debrecen pedig csak 0-0-ra végzett otthon az újonc Mezőkövesd ellen.