A Juvét legyőzte, a Genoa túl nagy falat volt az AC Milannak

Az olasz labdarúgó-bajnokság 10., hétközi fordulóját az AC Milan genovai vendégjátéka nyitotta. A milánói piros-feketék jó formában várták a mérkőzést, a legutóbbi három bajnokijukat kivétel nélkül megnyerték, néhány napja az egyeduralkodó Juventust fektették két vállra.

A Genoa kezdte aktívabban a mérkőzést, az agresszív letámadásának pedig meg is lett az eredménye. Egy borzasztó lesreállítási kísérlet után három hazai játékos maradt üresen a kapu előterében, közülük végül Ninkovic bólintott Donnarumma kapujába a 11. percben (1-0).

A folytatásban inkább a játék küzdő jellege dominált, a találkozó fordulópontja az 56. percben jött el. A vendégek részéről Paletta mehetett zuhanyozni. A Milan jobban játszott tíz emberrel, mint előtte teljes létszámban, viszont a betömörülő hazai védelmet nem tudták áttörni.

A kontrákra építő piros-kékek taktikája bejött, a hajrában elért két találattal megnyerték az összecsapást. A 80. percben a blokkolni igyekvő Kucka vétett öngólt (2-0), hat minutummal később pedig Pavoletti állította be a végeredményt (3-0).

A Genoa hetedik, a Milan harmadik a tabellán, de a szerdai eredményektől függően ez még változhat.

Helyzet van! Ne hagyd ki a legjobb meccseket. Tippelj a Tippmixpron!