Serie A: az Inter fölényben játszott, de a Roma nyerte a rangadót

Az olasz labdarúgó-bajnokság (Serie A) hetedik fordulójának vasárnap esti rangadóján a hazai pontvadászatban egyre jobban magára találó, de az Európa Ligában katasztrofálisan szereplő Internazionale az AS Roma otthonába látogatott.

A fővárosiak kezdték jobban a mérkőzést, az ötödik percben egy szép támadás végén közvetlen közelről passzolta a kapuba a labdát Edin Dzeko (1-0).

A bekapott gól után az Inter sokkal többet birtokolta a labdát, lövésekkel is próbálkoztak becsülettel, de igazán nagy helyzetet nem tudtak kialakítani. A mezőnyfölény a 72. percben érett góllá, ekkor Éver Banega egy kényszerítő után passzolt a bal alsóba (1-1).

Frank de Boer együttese szinte saját magát verte meg, mert négy minutummal az egyenlítő gól után Kostas Manolas bólintott egy szabadrúgást követően a bal felsőbe (2-1).

A hajrában a milánóiak mindent megtettek az egyenlítésért, de a lövések rendre célt tévesztettek. Győzelmével a Roma feljött a tabella harmadik helyére, míg az Inter a kilencedik.

A válogatott mérkőzések miatti szünet után, október 15-én rangadó vár a Farkasokra, Francesco Tottiék a Napoli otthonába utaznak, míg az Inter egy nappal később az újonc Cagliari együttesét fogadja.