Correa beállt, majd egy perccel később egyenlített a Nou Campban – videó

Szerda este rendezték a 81. Barcelona – Atlético Madrid mérkőzést a La Ligában. A katalánok 48 győzelmet könyvelhettek el ezidáig, a Matracosok ezzel szemben csak 13-szor törtek borsot a gránátvörös-kékek orra alá.

Legutóbb idén tavasszal a Bajnokok Ligája negyeddöntőjében találkozott a két csapat, akkor a Nou Campban 2-1-re nyert a Barca Luis Suárez duplájával, a visszavágón viszont Antoine Griezmann két góllja a katalánok BL-búcsúját jelentette.

A 14. percben Lionel Messi húzott befelé a jobb oldalról, majd lőtt, Jan Oblak magabiztosan fogta a labdát. Két perccel később Yannick Ferreira Carrasco tekert a hosszú sarok felé, Marc-André ter Stegen kiütötte a lövést. A 21. percben Andrés Iniesta tüzelhetett a tizenhatos sarkától, a szlovén kapus ismét a helyén volt.

Tíz perccel a félidő vége előtt Neymar tekert 18 méterről, egy métert tévedett. A 41. percben Ivan Rakitic révén megszerezte a vezetést a Barcelona. (1-0) Iniesta ívelt nagyszerűen a horvát középpályás fejére, aki a bal alsóba csúsztatott.

A 61. percben a csereként beállt Angel Correa egalizált. (1-1) Egy gyorsan elvégzett szabadrúgás után Fernando Torres passzolt sarokkal az argentinhoz, aki a jobb kapufát is eltalálva mattolta a német kapust.

Három perccel később Neymar lőtt kapura, Oblak ismét a helyén volt. A 75. percben ismét a brazil támadó próbálkozott, ezúttal a sorfal állította meg. Nyolc perccel később Gerard Piqué fejelhetett a tizenhatoson belülről, de nem dolgoztatta meg az Atlético kapusát. Nem sokkal később Jordi Alba került helyzetbe, de 10 méterről nem találta el a kaput. A 88. percben ter Stegen mutatott be bravúrt Diego Godín fejesénél. A hajrában Iniesta próbálkozott 20 méterről, de rosszul célzott.

A Barcelona a harmadik, az Atléti pedig a negyedik helyen áll a tabellán a mostani döntetlen után. A katalánok a Sporting Gijónhoz látogatnak a hétvégén, az Atlético a Deportivo la Corunát fogadja.

La Liga, 5. forduló, végeredmény:

Barcelona – Atlético Madrid 1-0 (1-0)
G: Rakitic 41., illetve Correa 61.

Real Sociedad – Las Palmas 4-1 (3-0)
G:  José 1., 53. – a másodikat büntetőből, Vela 22. – büntetőből, Zurutuza 35., illetve Tana 56.

Granada – Athletic Bilbao 1-2 (1-1)
G: Carcela-Gonzalez 44., illetve R. García 15., Laporte 77.

Celta Vigo – Sporting Gijón 2-1 (0-0)