Copa América: Messiék az elődöntőben is gáláztak

Megismétlődhet a tavalyi finálé az Egyesült Államokban.

Meccsről meccsre lendül egyre jobb formába az argentin labdarúgó-válogatott az Egyesült Államokban zajló Copa Américan. A negyeddöntőben négyet rámoltak be Venezuelának, a magyar idő szerint szerda hajnalban rendezett elődöntőben pedig a házigazdát is négy góllal győzték le.

A Houstonban rendezett mérkőzésen már a harmadik percben megszerezték a vezetést az argentinok, Messi ívelése után Lavezzi fejelt a hazaiak kapujába (0–1). Bő fél óra elteltével már kettővel mentek, Messi ugyanis remek szabadrúgásgólt tekert a bal felsőbe (0–2).

A második félidőben sem lassított a tavalyi ezüstérmes, Higuaín kétszer is beköszönt. az 50. percben szemfüles gólt szerzett (0–3), a 86. percben pedig Messi önzetlen passza után talált be (0–4).

A fináléban a Chile – Kolumbia párharc győztesével játszanak Messiék. Amennyiben Chile jut tovább, megismétlődik a tavalyi döntő. Akkor Alexis Sanchez és társai büntetők után diadalmaskodtak.