A bombagól csak a szépítésre volt elég Paraguaynak – videó

Magyar idő szerint szerda hajnalban csapott össze Paraguay Kolumbiával a centenáriumi Copa Americán.

Utóbbi gárda volt a találkozó esélyese és végül érvényesült is a papírforma. Már a 12. percben vezetést szerzett Kolumbia, James Rodriguez szöglete után Carlos Bacca fejelt a hálóba. (1-0)

A 30. percben már kettőre nőtt az előny, az előbb gólpasszt adó Real-sztár lőtte ki ezúttal a bal alsót. (2-0)

A szépítő gólt Victor Ayala szerezte a 71. percben. Nagyszerűen lőtte ki a jobb felső sarkot a tizenhatoson kívülről. (2-1)

Oscar Romero két perc alatt szedett be két sárgát, így az utolsó tíz percre emberhátrányba került Paraguay, egyenlíteniük nem sikerült végül.

A csoport másik mérkőzésén az USA 4-0-ra kiütötte Costa Ricát, így Kolumbia már biztosan továbbjutott a negyeddöntőbe.